У Києві обговорили важливість реабілітації та соціалізації через спорт воїнів після поранень

У Києві обговорили важливість реабілітації та соціалізації через спорт воїнів після поранень Фото 20.09.2023 17:14 Укрінформ Важливість реабілітації воїнів після поранень та повернення їх до творчої праці через спорт і фізичну культуру обговорили представники громадських організацій, які практично надають допомогу ветеранам з різноманітними травмами.

Круглий стіл, де порушувалась низка проблем з реабілітації воїнів та було продемонстровано реальні приклади соціалізації ветеранів з ампутаціями та їх участь у різних видах спорту, відбувся в Укрінформі.

Як зазначив, зокрема, підприємець, ветеран АТО, що втратив кінцівку на війні, Сергій Позняк, сьогодні дуже важливо для людей, які повертаються з війни, і тих, хто воює зараз, бути впевненими, що їм є куди повертатися.

"Це робота, освіта, спорт, підтримка, здоров'я. Вони мають знати, що тут є різні об'єднання, організації, які їх будуть підтримувати. І тоді наші воїни розумітимуть, що втрата частини тіла на війні ніяк не змінює тебе внутрішньо, що ти можеш зробити значно більше, ніж собі можеш уявити", – сказав Позняк.

Тренер Української асоціації футболу Дмитро Ржондковський своєю чергою розповів, що завдяки УАФ було створено проєкт на підтримку українських воїнів – команду з футболу воїнів-ампутантів. За його словами, проєкт стартував 1 червня і активно розвивається.

"Зараз у нас уже сформована Національна збірна з футболу воїнів-ампутантів і через два тижні їдемо на міжнародні змагання в Бельгію на Лігу націй. Ми бачимо на власні очі, що реабілітація через спорт – це значно ефективніше, аніж пігулки і препарати, бо це водночас і психологічна підтримка", – розповів Ржондковський.

Він зауважив, що тренування воїнів-ампутантів з футболу проводяться нині у Києві і Львові, але є великі сподівання, що такі ініціативи розвиватимуться по всій Україні.

Чемпіон світу з вейкбордингу, очільник Х-парку Юрій Зозуля продемонстрував інший приклад реабілітації воїнів-ампутантів – через водні види спорту, де ті долають неможливе, а Україна стає свого роду флагманом з використання спеціального обладнання для таких людей.

"Багато хлопців повернулися з війни, але не повернулися в життя. Їм треба надати таку емоційну альтернативу у вигляді спорту, щоб вона перебила усі інші задоволення, на зразок алкоголю та наркотиків. Ми є флагманом водної реабілітації в Україні, і такі локації мають бути скрізь по Україні", – зазначив він.

Представники ГО "Спільна перемога" Володимир Бульба і Олександр Соколинський наголосили на важливості налагодження синергії громадських спортивних організацій та держави задля надання дієвої підтримки українським воїнам після повернення з фронту.

"Не ховаймось за проблеми, не думаймо, що хтось прийде і нам допоможе, бо обсяги цієї проблеми насправді у нас дуже великі, тому треба максимально усім небайдужим людям гуртуватися і долучатись до цієї роботи. А держава має брати приклад з таких активних людей, які уже сьогодні роблять велику справу для наших військових. Тоді ми матимемо справжнє здорове суспільство", – наголосив Соколинський.

На круглому столі були присутні також самі воїни з ампутацією, які розповіли про свій досвід реабілітації через спорт і фізичну культуру, важливість такої роботи та досягнуті результати.

Як повідомлялося, п’ятеро протезованих ветеранів вирушили в похід Карпатами, аби зібрати 10 млн грн на потреби ЗСУ.

Фото: Юлія Овсяннікова

Спорт Ветерани війни Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь