У Києві проживає понад 400 тисяч переселенців – Лубінець

У Києві проживає понад 400 тисяч переселенців – Лубінець 26.03.2024 17:10 Укрінформ У Києві проживає понад 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час відкритого засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при КМВА, передає кореспондент Укрінформу.

«У місті Києві, за нашими даними, більше ніж 400 тисяч громадян України зі статусом ВПО», – сказав Лубінець.

Він зазначив, що попри велику кількість ВПО, у Києві немає програми підтримки таких осіб. За його словами, таку програму необхідно напрацювати і дуже швидко.

«Я проїхав багато регіонів України, і, як правило, завжди на рівні області створено регіональну програму, прийняті програми підтримки з фінансовим ресурсом. Чи зроблено це в усіх регіонах України? Ні. Я, наприклад, здивувався, коли побачив, що в місті Києві такої програми немає», – сказав Лубінець.

Він зауважив, що загалом в Україні налічується 4,9 млн ВПО, 2,6 млн отримували фінансову допомогу.

«З 1 березня, на жаль, ми бачимо, що велика кількість, за нашими приблизними підрахунками, більше ніж 1 млн людей, перестануть отримувати таку допомогу. Ми розуміємо, що у нас на все не вистачає коштів. Ми підтримуємо дії уряду щодо верифікації осіб, яким надається фінансова допомога. Поряд з тим, ми будемо категорично проти, якщо ми побачимо, що найбільш вразливі категорії громадян України зі статусом ВПО не отримують такої допомоги», – сказав омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів виділив ще понад 156 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Переселенці Київ допомога Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь