У Києві судитимуть держреєстратора, яка незаконно переоформила майно Росатома

У Києві судитимуть держреєстратора, яка незаконно переоформила майно Росатома 05.02.2024 10:50 Укрінформ У Києві судитимуть державного реєстратора Департаменту з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації, яка незаконно переоформила майно російської підсанкційної корпорації "Росатом".

Як передає Укрінформ, про це Київська міська прокуратура повідомляє у Фейсбуці.

Подільська окружна прокуратура Києва скерувала до суду обвинувальний акт щодо державного реєстратора Департаменту з питань реєстрації КМДА за обвинуваченням у незаконній реєстрації права власності нежитлового приміщення у Подільському районі столиці підсанкційної компанії-резидента РФ (ч. 2 ст. ст. 367 Кримінального кодексу України).

Слідство встановило, що Росатом через підконтрольну компанію володіла нежитловим приміщенням у Подільському районі площею понад 1000 кв. м. та вартістю понад 55 млн грн.

У межах слідства на вказане приміщення суд наклав арешт і передав в управління АРМА. Крім того, рішенням РНБО до Росатома запроваджені санкції, у тому числі у вигляді блокування активів.

Таким чином, приміщення підлягало подальшій націоналізації відповідно до Закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів".

З метою унеможливлення націоналізації майна резидента РФ група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалась переоформити право власності на приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності.

Державний реєстратор через службову недбалість проігнорувала наявну в реєстрі інформацію про обтяження у вигляді арешту на це приміщення і незаконно провела державну реєстрацію права власності на нового фіктивного власника, чим спричинила шкоду державним інтересам на понад 55 млн грн.

У ході слідства забезпечене повернення вказаного приміщення державі.

У жовтні 2023 року Подільська окружна прокуратура вже передала до суду обвинувальний акт відносно двох жителів киян, які намагалися заволодіти вказаним приміщенням та були затримані у приміщенні приватного нотаріуса. Їх обвинувачують у замаху на шахрайство та використанні підроблених документів (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. ч. 3, 4 ст. 358 ККУ).

Як повідомляв Укрінформ, торік правоохоронці викрили київську компанію, яка допомагала Росатому будувати п’ять атомних електростанцій у різних країнах.

Прокуратура Суд Росатом Київ Майно

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь