У Києві відкрили виставку про витоки і становлення Великодня

У Києві відкрили виставку про витоки і становлення Великодня Фото 04.04.2024 13:28 Укрінформ У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка «Анастазис. Світло Воскресіння», що демонструє витоки та становлення найважливішого християнського свята.

Про це повідомила КМДА, передає Укрінформ.

У Києві відкрили виставку про витоки і становлення Великодня / Фото: kyivcity.gov.ua

Як зазначається, головними символами великодньої експозиції є дерево життя і писанка – образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття.

«Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв’язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання всієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції і свята», – зазначила генеральний директор Музею історії міста Києва Діана Попова.

У КМДА розповіли, що експозиція охоплює різні історичні періоди та грані святкування Великодня – і духовні, і світські.

Серед експонатів – керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок з орнаментами всіх регіонів України тощо.

Окремо на виставці представлені європейський великодній декор і діаспорні писанки.

Виставка триватиме до 6 травня.

Як повідомлялося, християни східного обряду святкуватимуть Великдень у 2024 році 5 травня.

Великдень Виставка Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь