У Києві відзначили включення «Документальної спадщини Бабиного Яру» до реєстру ЮНЕСКО

У Києві відзначили включення «Документальної спадщини Бабиного Яру» до реєстру ЮНЕСКО Фото 07.09.2023 19:20 Укрінформ У Києві відбулася церемонія, присвячена внесенню  «Документальної спадщини Бабиного Яру» до реєстру «Пам’ять світу» ЮНЕСКО.

Церемонія відбулась біля Символічної синагоги в Бабиному Яру, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша нація є носієм пам'яті про трагедію Голокосту, трагедію Голодомору, а також про трагедію депортації, носієм якої є я та мій народ. Коли у 1944 весь кримськотатарський народ було виселено, і кожен другий внаслідок цього загинув… Голокост, Голодомор і депортацію об'єднує пам'ять про це. Її намагалися вилучити, знищуючи архіви, переписуючи історію і розповсюджуючи свої диктаторські, тоталітарні наративи», – сказала заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час церемонії.

Вона зазначила, що «після розкриття жахливих масових поховань та правди про злочини, які вчинялися в двадцятому столітті, здавалося, що подібні трагедії ніколи вже не повторяться знову». Однак, за її словами, наразі ми є свідками того, що війна є досі способом комунікації людства.

«Ми, як нація, сьогодні маємо обов’язок  – зберегти цю пам'ять, і не дозволити наративам Кремля мати своє місце. Це наша відповідальність перед майбутнім», – сказала Джапарова.

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зауважив, що діяльність архівної служби може повністю зламати будь-які пропагандистські штампи РФ про антисемітизм чи неонацизм в Україні.

«Я вірю, що українське суспільство готове дивитися на свою історію без будь-яких купюр. І ми, архівісти, не інтерпретуємо і не цензуруємо історію. Ми даємо можливість різним дослідникам вивчати мільйони копій, заради пам'яті всіх тих людей, хто тут упокоївся", – сказав Хромов.

Під час церемонії відбулося офіційне вручення сертифікатів українським архівістам.

Церемонія, присвячена включенню «Документальної спадщини Бабиного Яру» до реєстру ЮНЕСКО/Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Церемонію було організовано Державною архівною службою України спільно з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».

Як повідомлялося, ЮНЕСКО внесло 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь