У Києві викрили організаторів масштабної схеми для ухилянтів

У Києві викрили організаторів масштабної схеми для ухилянтів Фото, відео 01.11.2023 14:49 Укрінформ У Києві правоохоронці викрили злочинну організацію з-поміж працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які створили безпрецедентну за масштабами схему ухилення від мобілізації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

«Працівники ДБР спільно із Службою безпеки України викрили та заблокували безпрецедентно масштабну схему ухилення від мобілізації. В ній були залучені посадовці 9 військкоматів переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей України», – ідеться у повідомленні.

Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я.

До пакету документів входили підроблені довідки військово-лікарських комісій, оформлені без проходження військовозобов'язаними встановленої процедури. Учасники групи надавали клієнтам поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину кордону.

Більшість документів оформлялося через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми були залучені представники ще щонайменше семи київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За наявною інформацією, фігуранти допомагали «вирішувати питання» і в багатьох інших регіонах України.

«Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за «рекрутинг» клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох «гілок» для конспірації між собою не перетиналися. За попередніми даними слідства, за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість послуги складала від 6 до 10 тисяч доларів США з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами», – зазначили у ДБР.

Під час понад 40 обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України, правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми. У ході досудового слідства, працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили послуги зловмисників.

Організатору та шести спільникам повідомили про підозри за різними частинами ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією та її структурною частиною, вчинені службовою особою з використанням службового становища) та ст. 332 (усунення перешкод у переправленні осіб через державний кордон шляхом внесення недостовірних відомостей до військово-облікових документів та використання завідомо підробленого офіційного документа – довідки ВЛК) Кримінального кодексу України.

Також буде перевірена правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК. У разі виявлення фальсифікацій буде вирішуватись питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у електронному реєстрі військовозобов'язаних.

Як у Фейсбуці повідомляє СБУ, у Полтавській області правоохоронці заблокували ще дві схеми для ухилянтів. Одну з них організувала місцева адвокатка спільно з кількома посадовцями місцевого центру медико-соціальної експертизи.

За гроші вона пропонувала своїм клієнтам оформити інвалідність на близьких родичів і таким чином виїхати з ними за кордон як супроводжуюча особа.

Іншу оборудку організував заступник керівника філії одного з полтавських інститутів. За різні суми хабарів він оформляв на навчання військовозобов’язаних, що дозволяло їм претендувати на відтермінування від призову.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі священник Української православної церкви Московського патріархату допомагав переправляти ухилянтів за кордон.

Фото: ДБР

Держбюро розслідувань Київ Ухилянти

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь