У Києві з’явиться сквер імені Голди Меїр

У Києві з’явиться сквер імені Голди Меїр 01.02.2024 09:40 Укрінформ Влітку у столиці відкриють сквер імені Голди Меїр – це буде інклюзивний простір для реабілітації, облаштований за рахунок меценатів.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний під час спільної наради, присвяченої облаштуванню скверу, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМДА.

«Влітку у столиці відкриють сквер імені Голди Меїр – на честь однієї із засновниць держави Ізраїль, яка народилась у Києві. Облаштування нового громадського простору фінансуватиметься за рахунок меценатських коштів. Сквер облаштують із дотриманням усіх вимог інклюзивності», – сказав Возний.

Директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова зазначила, що новий сквер розташується в межах буферної зони Софійського собору.

«Відтак його облаштування проходитиме під пильним наглядом експертів з охорони культурної спадщини. Сквер з’явиться на вулиці Боричів Тік – на ділянці, що раніше була виділена посольству Росії. У 2014 році Київрада повернула цю землю до комунальної власності, а торік надала статус скверу та запустила процедуру присвоєння йому імені Голди Меїр», – сказала Соловйова.

Також в обговоренні облаштування скверу взяли участь генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, директор Департаменту містобудування та архітектури Олександр Свистунов, представники Міністерства культури та інформаційної політики України та КО «Київзеленбуд», експерти, представники громади.

Як повідомлялося, Голда Меїр народилася 1898 року в Києві, померла у віці 80 років в Єрусалимі (Ізраїль). Меїр – ізраїльська політична та державна діячка. Одна із засновників держави Ізраїль, четвертий прем'єр-міністр Ізраїлю (1969—1974).

Фото із соцмереж

Ізраїль Київ Сквер

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь