У найчистішому озері Києва екологи знайшли рідкісну червонокнижну рослину

У найчистішому озері Києва екологи знайшли рідкісну червонокнижну рослину Фото 08.09.2023 11:58 Укрінформ У найчистішому київському озері Відро екологи знайшли рідкісну червонокнижну рослину – альдрованду пухирчасту.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Київський еколого-культурний центр.

Днями експедиція Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) в озері Відро, що розташоване в Голосіївському районі столиці, знайшла рідкісну рослину, занесену до Червоної книги України, – альдрованду пухирчасту.

Ця рослина любить виключно чисті водоймища, тому вона і була знайдена в озері Відро.

«Альдрованда дуже цікава рослина. Вона названа на честь італійського вченого епохи Відродження Уліссе Альдрованді (1522-1605), засновника ботанічного саду в Болоньї (одного з перших у Європі). Ця дрібна багаторічна занурена у воду трав'яниста рослина коренів не має та вільно плаває у водоймищі», – повідомили екологи.

Рослина харчується комахами. Альдрованда ловить, а потім перетравлює дрібних водяних личинок і ракоподібних.

«При подразненні ніжних волосків, що знаходяться на поверхні листа, він складається вздовж, при цьому краї знаходять один на один. Дрібні водяні личинки і ракоподібні, які трапляються в цю пастку, перетравлюються рослиною», – ідеться в повідомленні.

«На жаль, – підкреслили столичні екологи, – цій рідкісній рослині, як і самому чудовому озеру, загрожує знищення. Наскілько нам відомо, це місце у планах групи забудовників».

Тому, щоб зберегти унікальну рослину та озеро, депутат Київради Леся Пинзеник, разом з КЕКЦ, планує підготувати проєкт рішення Київради на створення тут заказника.

Як повідомляв Укрінформ, 2 серпня людство вичерпало цьогорічний умовний запас відновлюваних природних ресурсів.

Київ Озеро Рослини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь