У Нижній лаврі під контроль заповідника повернули вже 13 об’єктів

У Нижній лаврі під контроль заповідника повернули вже 13 об'єктів Фото 12.09.2023 16:50 Укрінформ Комісія Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" повернула у державне користування 63-й та 64-й корпуси на території Нижньої лаври, де розташовувалася Київська духовна академія та семінарія УПЦ (МП).

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це поінформував в.о. директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко на брифінгу за результатами роботи комісії.

"Робота заповідника з повернення державного майна, яке знаходиться в користуванні монастиря, продовжується. Сьогодні в рамках цієї роботи заповідник прийняв та опечатав два корпуси, – 63-й та 64-й корпуси, які належали Київській духовній академії та семінарії", – сказав він.

За його словами, ченці та викладачі академії спокійно передали приміщення. Остапенко зазначив, що вже 13 об'єктів із близько 40-ка повноцінних споруд, якими користувався монастир, комісія заповідника повернула під контроль держави. Він нагадав, що в користуванні УПЦ (МП) всього було передано 79 об'єктів, серед яких є також і підпірні стінки, замощення, МАФи. Він підкреслив, що об'єкти, якими користувалися монахи, зокрема церкви та трапезні, ще знаходяться під контролем братії монастиря.

У Нижній лаврі під контроль заповідника повернули вже 13 об’єктів / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь