У Свято-Миколаївському храмі відслужили панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи

У Свято-Миколаївському храмі відслужили панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи Фото 14.12.2023 18:58 Укрінформ У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у Києві провели ритуал пам'яті її жертв.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, вшанування пам'яті відбулося в Свято-Миколаївському храмі.

Ритуал пам'яті розпочався із заупокійної літії в пам'ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

"Сьогодні вся Україна підносить свої молитви вдячності тим, хто віддав життя не тільки за Україну, а й за весь світ, рятуючи його від трагедії. Більшість тоді навіть і не розуміла, якими будуть наслідки, але не задумуючись робила все можливе, щоб це зупинити. Наш обов’язок пам'ятати про це, оскільки саме пам’ять про такі події дає можливість уникнути їх в майбутньому”, – зазначив настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Тарас Мельник.

Т.в.о голови Шевченківської районної адміністрації міста Києва Олександр Поповцев вшанував пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи і розповів про реалії сьогодення.

“Ми не можемо забувати тих, хто поклав своє життя заради майбутнього України. А ще ми маємо пам'ятати, що одна з найбільших атомних станцій в Європі в українському Енергодарі перебуває під російською окупацією. Сьогодні весь світ має докласти всіх зусиль, щоб не допустити трагедії, яка стала в квітні 1986 року, оскільки наслідки можуть бути ще більш масштабними”, – заявив він.

Присутні вшанували пам'ять ліквідаторів хвилиною мовчання, покладанням квітів квітів до символічного кургану-могили та пам’ятника «Дзвін скорботи», встановленого в честь героям-вогнеборцям на спомин про цю трагедію. Також відбулося спілкування зі свідками тих подій.

У Свято-Миколаївському храмі відслужили панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи / Фото: Свято-Миколаївський храм на Татарці Православна Церква України

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь