Любов представляється чимось романтичним і неземним, особливо тим, хто тут і зараз охоплений любовною лихоманкою. Про кохання мріють, про нього складають вірші, пишуть романи, знімають фільми. Це сильне почуття не могли обійти увагою не тільки поети, але й вчені, які зуміли-таки дати йому цілком зрозуміле пояснення. За фактом, любов, не більше ніж хімічна реакція, що відбувається в нашому мозку. А які факти ми ще не знаємо про кохання?
Любов може призводити до депресивних станів
Це цілком науково обумовлений факт. Річ у тому, що в організмі закоханої людини виробляється підвищена кількість дофаміну — гормону, відповідального за нашу здатність отримувати задоволення. До речі, схожа реакція спостерігається при прийомі наркотичних препаратів, ігровій та інших видах залежності. Коли після різкого стрибка кількість речовини зменшується, може наступити стан пригніченості, інформує Ukr.Media.
Синдром розбитого серця — цілком реальний діагноз
Стан і симптоми настільки нагадують серцевий напад, що їх може в деяких випадках переплутати навіть лікар. Більш того, він проявляється болем в області грудей, ускладненим диханням і нерівномірним серцевим ритмом. Схильні до цього синдрому, як правило, надмірно вразливі особистості, чия любовна історія не виявилася щасливою.
Закоханість — хвилинна справа
Це в прямому сенсі так. Щоб визначитись з об'єктом майбутньої пристрасті, людині досить усього 4 хвилини взаємодії з ним. Причому ви помилитеся, якщо подумаєте, що мова йде про розмову або бесіду. Факти кажуть про те, що почуття любові викликають невербальні прояви.
Існують люди, які об'єктивно не здатні любити
Щоб випробувати сильне тяжіння до потенційного партнера, необхідний цілий хімічний коктейль. Але існує порівняно невеликий відсоток людей, чий гіпофіз не здатний виробляти деякі «гормони любові». Тому і закохатися їм вкрай важко, хоча далеко не завжди мова йде про дійсно патологічні випадки порушення роботи мозку. Ця особливість одержала назву гіпопітуітаризм.
У жінок і чоловіків по-різному відбувається реакція на партнера
У прекрасної половини людства під час закоханості активуються ті зони мозку, які відповідальні за пам'ять. Саме тому пані легше і більш охоче запам'ятовують різні милі дрібнички про партнера і спільні з ним історії: дати, початок відносин та інше. У чоловіків же, навпаки, підвищується активність зорового відділу. Тому він сприймає любов за допомогою візуальних образів, тобто любить очима.
Антидепресанти можуть вбити любов
Ці речовини підвищують рівень серотоніну — гормону щастя. Але, коли його стає дуже багато, це заглушає емоції і почуття, які людина переживає під час любові.
Почуття «пурхання» від любові — реальна історія
Відчуття метеликів в животі і витання в хмарах від любові ми вже сприймаємо як факти. Адже в період першої закоханості всі гормони знаходяться на підйомі. В тому числі і той, що відповідає за стрес — норадреналін. Він дратівливо діє на певні рецептори. Але саме завдяки йому людина охоплена любовним томлінням і хвилюючим відчуттям в животі.
До кохання з першого погляду більш схильні чоловіки, ніж жінки
Для того, щоб прийти до такого висновку, вченим знадобилося вивчити не одну сотню любовних історій. У середньому 54% чоловіків стверджували, що мали досвід практично миттєвої закоханості. Проти 44% жінок. Так що буде небезпідставним твердження про те, що чоловіки більш романтичні і менш раціонально підходять до любовних справ.
Любов зла
Існує таке поняття, як фрустрація тяжіння. Воно означає, що людина, яку кинули, починає відчувати до свого колишнього партнера ще більш сильні почуття, ніж на момент відносин. До речі, цей феномен пояснює той факт, чому розставання з труднощами переносять ті люди, від яких пішов партнер.
«Рожеві окуляри» закоханих мають наукове пояснення
Людина, яка любить, часто дивиться на свого партнера і світ в цілому через призму позитиву, що межує з необ'єктивністю. Тому в оточуючих створюється враження, що закохана людина сліпа і глуха, раз не бачить недоліків свого обранця. Але не поспішайте звинувачувати його в цьому. Насправді, закоханість дійсно «присипляє» певні зони мозку, які відповідають за раціональність і критичне мислення.
Джерело: ukr.media