10 способів зрозуміти чоловіка-нарциса і впоратися з ним

Якщо вам «пощастило» зустріти таку людину на своєму шляху, то корисно знати, що в нього на думці і як з ним правильно спілкуватися, передає Ukr.Media.

1. Нарциси абсолютно не виносять сорому

Вони не тільки впевнені у власній унікальності, таланті, перевазі і не вміють співчувати іншим. Вони ще й настільки чутливі до ситуацій, які змушують їх відчувати невпевненість в собі і незручність, що старанно намагаються їх уникати.

Пам'ятайте: якщо почати їх критикувати, висловити своє розчарування, засудження або хоча б попросити у них щось, що вони не готові запропонувати, вони почнуть вас уникати, віддалятися, замикатися в собі і дутися.

Або стануть захищатися понад міру, демонструючи ворожість або відповідаючи зустрічною критикою в стилі: «Так, я п'яний, зате у тебе ноги криві».

2. Тендітні коріння самозакоханість пускає ще в дитинстві

Це суміш природи і виховання. Якщо справа не в генетиці, то в одній з цих двох причин:

— у дитинстві вони так і не дізналися, що таке безумовна любов і турбота, і тому у них проблеми в емоційній сфері. У підсумку вони псують стосунки своїм нестерпною поведінкою, а якщо їх у чомусь звинувачують, починають вести себе як жертва.
— їм усе прощалося, їм нав'язували, що вони — пуп землі. І вони виросли абсолютно зіпсованими, розпещеними людьми, які вважають, що можуть отримати все, що хочуть.

3. Вже в ранньому віці на них покладалися великі надії

Вони повинні були піклуватися про своїх братів і сестер чи інших родичів, або від них чекали, що вони будуть першими учнями в школі і почнуть краще всіх грати на скрипочці. У дорослому віці ці колишні маленькі вундеркінди намагаються самі собі довести, що вони відбулися в житті, намагаючись опинитися в центрі уваги і здобути загальне схвалення.

4. Нарцисизм стоїть на відчайдушному прагненні бути краще всіх

Тому нарциси не виносять тих, хто в чомусь краще. Немов як тільки хтось отримує плюс один бал, так у них цей бал забирають. Їм чуже уявлення «Я хороший, ти хороший». Вони сприймають це так: «Якщо один з нас краще, інший — гірше».

5. Нарциси схильні набивати собі ціну, перебільшуючи власні заслуги, таланти, багатство і т. д.

Вони можуть сипати іменами знаменитостей, з якими нібито на короткій нозі («Він мій найкращий друг, я з ним пив»), вигадувати неіснуючі пригоди, видавати підробки за оригінали — лише б справити враження на співрозмовника.

6. Докорінно нарцисизму лежить почуття, що вони мають право так себе вести

Нарциси не вважають, що повинні враховувати інтереси інших людей. Тому щиро дивуються, коли хтось щось у них попросив, не отримав і висловив своє розчарування. Найгірший варіант нарциса — це коли він так поводиться й при цьому ще є маніпулятором і любить використовувати людей. Вони живуть за принципом «Що твоє — моє, моє — то не твоє».

7. Нарцисам зазвичай плювати на межі дозволеного

Тому в спілкуванні з ними треба жорстко встановлювати межі, які вони не повинні переступати. Якщо нарцис поводиться егоїстично або агресивно, скажіть: «Все, розмову закінчено. Я не дозволю розмовляти зі мною в такому тоні».

8. У конфліктній ситуації нарцису особливо потрібно чути, що він важливий, потрібний і симпатичний

Якщо хочете сказати йому, що між вами не все гладко і що хотілося б виправити, почніть з того, що любите його і цінуйте його думкою. Наприклад, замість «Чому ти мене ніколи не слухаєш?» скажіть: «Ти — важлива людина в моєму житті, і коли ти мене не слухаєш, я відчуваю, ніби ти мене не цінуєш».

9. Нарцис може захотіти все виправити, якщо його погану поведінка буде мати серйозні наслідки

Подумай: він дійсно сильно засмутиться, якщо ви підете? Не обов'язково йому погрожувати. Але варто попередити, що все цим закінчиться, якщо він не задумається над тим, як виправитися. Не потрібно ставити ультиматумів. Говоріть з ним про це спокійно і розважливо, пояснюючи, до чого це призведе, якщо він знову буде робити так-то і так-то. Якщо ставки високі, це може змусити його змінюватися.

10. В плані емоцій нарцис застряг в дитинстві

Щоб зрозуміти, що у нього на душі і як з ним поводитися, подумайте про те, що у нього емоційний розвиток 2-3-річного примхливого карапуза, який обожнює влаштовувати істерики. Ці хлопці люблять лізти під нігті, щоб спровокувати вашу реакцію на їхні дії.

Якщо ситуація цілком невинна й безпечна, намагайтеся бути терплячою та не дозволяти собі зриватися через дрібниці. Іноді просто треба подати приклад власним гідною поведінкою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь