14 дивних вправ для мозку, що допоможуть Вам стати ще розумнішими

Даючи своєму мозокові новий досвід, він буде ставати здоровішим. Спробуйте ці міні вправи для психічного здоров'я, щоб запобігти втраті пам'яті і загострити свій розум, інформує UkrMedia.

Нейробні вправи як перехресне тренування для вашого мозку

Даючи вашому мозкові нові враження, які поєднують фізичні почуття – зір, нюх, дотик, смак і слух – з емоційним "почуттям” стимулюють більше зв'язків між різними ділянками мозку, змушують нервові клітини виробляти природні поживні речовини у мозку, які допомагають розвитку пам'яті, і роблять оточення клітини сильнішим і більш стійким до впливу старіння. Спробуйте ці вправи мозку під час ранкової рутини або у ваш вільний час, і ви побачите, як швидко ви відчуєте різницю.

Чистіть зуби лівою рукою (або правою, якщо ви шульга)

Дослідження показало, що використання протилежної сторони вашого мозку (як у цій вправі) може призвести до швидкого і істотного розширення частин кори головного мозку, які контролюють та обробляють тактильну інформацію, отриману від рук.

Вправа для мозку: Чистіть зуби, і не забувайтес відкривати тюбик зубної пасти і наносити її на зубну щітку також іншою рукою.

Приймайте душ із заплющеними очима

Таким чином ваші руки, ймовірно, помітять різноманітні текстури вашого власного тіла, які ви не бачите, і відправлятимуть сигнали у ваш мозок.

Вправа для мозку: Спробуйте використовувати тільки свої тактильні почуття (хоча, використовуйте здоровий глузд, щоб уникнути опіку або травми). Знайдіть крани виключно за допомогою відчуття і відрегулюйте температуру. Потім мийтесь, голіться, і так далі, із заплющеними очима.

Зосередьтесь на своїй діяльності вранці

Дослідження з візуалізації мозку показують, що нові завдання тренують великі області кори головного мозку, що свідчить про підвищений рівень активності мозку в декількох окремих ділянках. Ця діяльність знижується, коли завдання стає рутиним і автоматичним.

Вправа для мозку: Одягайтеся після сніданку, вигуляйте собаку по новому маршруті або змініть телеканал чи станцію новин. Навіть переглядаючи дитячу програму, наприклад, Вулицю Сезам, можна потренувати мозок, щоб помітити, скільки дітей вивчають нову для них інформацію, яку ви сприймаєте як належне.

Перевертайте вже знайомі предмети з ніг на голову (у літературному значенні)

Коли ви дивитеся на речі з іншого боку, ваша ліва півкуля головного мозку, яка відповідає за мовлення мозок швидко позначає цю дію і відволікає вашу увагу на інше. Коли ви робите це, ваші сигнали в правій частині мозку замикаються, намагаючись інтерпретувати форми, кольори і відношення стособно загадкової картини.

Вправа для мозку: Переверніть фотографії своєї сім'ї, годинник на робочому столі або ілюстрований календар.

Змініть ваші місця за столом

У більшості сімей кожен має своє «власне» місце за столом, але ваш мозок потребує нового досвіду.

Вправа для мозку: Поміняйтесь місцями, щоб змінити положення, яке ви займаєте, тоді ви зможете подивитись на все, очима тієї людини, чиє місце ви зайняли, на його погляд на кімнату, і навіть на те, як він дістає сіль та перець на столі.

Створіть новий зв'язок зі своїм носом

Ви, напевно, не пам'ятаєте, коли ви "навчилися” пов'язувати запах кави з початком дня. Проте, пов'язуючи новий запах – скажімо, ваніль, цитрус або м'яту з окремою діяльністю, ви створите нові нейронні шляхи.

Вправа для мозку: Зберігайте екстракт улюбленого аромату біля ліжка протягом тижня. Відкрийте його і вдихайте, коли ви вперше прокидаєтеся, а потім знову, коли ви будете купатися і одягатися.

Відкривайте вікна у машині

Гіпокамп, ділянка вашого мозку, яка обробляє спогади, особливо бере участь у асоціюванні запахів, звуків і пам'яті для побудови ментальних карт.

Вправа для мозку: Спробуйте визначити нові запахи і звуки на своєму маршруті. Відкриття вікон у машині під час подорожі забезпечує вас більшими можливостями отримати новий матеріал.

Грайте з монетками

Оскільки наш мозок постійно покладається на візуальні підказки, щоб розрізняти об'єкти, використовуючи дотик для виявлення різних речей, відбувається активація в кортикальних ділянках головного мозку, які обробляють тактильну інформацію і призводить до сильних синапсів. (Аналогічно, дорослі, які втрачають зір, вчаться розрізняти шрифти Брайля, тому, що їхній мозок присвячує більше сил обробці інформації від дотику дотику).

Вправа для мозку: Покладіть чашку, наповнену монетами, у тримач для напоїв у вашому автомобілі. У той час, коли ви знаходитесь на світлофорі, спробуйте визначити номінал монет лише за дотиком. Ви також можете помістити монети в кишеню і намагатись ідентифікувати їх, коли ви на прогулянці.

Пограйте у "10 речей"

Змушуючи ваш мозок подумати про альтернативи повсякденним речам, допоможе зберегти його сильним.

Вправа для мозку: хтось вручає вам звичайний предмет, і ви повинні продемонструвати 10 різних "речей", чим може бути цей предмет. Наприклад, мухобійка може бути тенісною ракеткою, палицею для гольфу, вентилятором, пером, гомілкою, скрипкою, лопатою, мікрофоном, бейсбольною бітою або веслом для каное.

Скануйте продукцію у супермаркетах

Магазини розроблені таким чином, що найвигідніші позиції розташовані на рівні очей, а коли ви робите покупки, ви не можете побачити все, що там є.

Вправа для мозку: Зупиніться в будь-якому проході у супермаркеті і подивіться на полиці, зверху вниз. Якщо є щось, чого ви раніше не бачили, візьміть його, прочитайте інгредієнти і подумайте про це. Вам не потрібно купувати цей продукт для отримання вигоди, адже ви вже зламали свою систему і відчули щось нове.

Зробіть мистецький проект у групі

Мистецтво активує невербальні і емоційні частини кори головного мозку. Коли ви займаєтесь мистецтвом, ви малюєте, тоді як частини вашого мозку зацікавлені у формах, кольорах і текстурах. Також виникають думки, які дуже відрізняються від логічного, лінійного мислення, яке займає більшу частину вашого дня.

Вправа для мозку: Попросіть кожну людину з групи намалювати щось, пов'язане з певною темою, наприклад, порою року, емоцією або поточною подією.

Більше спілкуйтесь з людьми протягом дня

Наукові дослідження неодноразово доводили, що соціальна депривація має серйозні негативні наслідки для загальних когнітивних здібностей.

Вправа для мозку: Відчуваєте спрагу? Придбайте напій у людини, а не в автоматі. Потрібен бензин? Заплатіть клерку за прилавком, а не просто проведіть кредитною карткою біля насоса.

Читайте по-іншому

Коли ми читаємо вголос або слухаємо, як хтось читає, ми використовуємо зовсім інші схеми мозку, ніж тоді, коли ми читаємо мовчки про себе.

Вправа для мозку: Читайте вголос вашому партнеру або другу, чергуючи ролі читача і слухача. Це може бути повільно і зайняти багато часу, щоб прочитати всю книгу, але в якості бонуса ви будете проводити час разом.

Їжте незнайомі страви

Ваша нюхова система може розрізняти мільйони запахів, активуючи унікальні комбінації рецепторів у вашому носі. Існує їх прямий зв'язок з емоційним центром вашого мозку, тому нові запахи можуть викликати несподівані почуття та асоціації.

Вправа для мозку: Оберіть незнайому вам кухню і перегляньте різноманітність нових овочів, приправ і упакованих страв.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь