9 органів або структур тіла якими ми не користуємося внаслідок еволюції

Рудименти – це органи або різні структури тіла, які стали «зайвими» в процесі еволюції. Вони можуть бути присутніми у кожної людини і є незаперечним доказом розвитку людського організму. Вони ж показують наскільки сучасна людина відрізняється від своїх далеких предків.

Вашій увазі пропонується 9 рудиментів, що збереглися в кожному з нас до теперішнього часу:

1. Довгий долонний м'яз

Довгий долонний м'яз – це зв'язка, яку легко можна виявити на зап'ясті. Раніше її функція полягала у випуску кігтів та посиленні хватки при стрибку, наприклад, з одного дерева на інше. Сьогодні, звичайно ж вона не принесе нам абсолютно ніякої користі.

Для того, щоб вгамувати ваш інтерес, ми розповімо, як же виявити довгий долонний м'яз на своєму тілі. Для цього вам слід покласти руку на рівну поверхню долонею вгору. Ви легко її виявите, якщо з'єднаєте мізинець та великий палець разом і потім підніме пальці вгору.

2. Гусяча шкіра

Вам холодно? Ви боїтеся? Або ж ви захваті від улюбленої музики? Ваша шкіра розповість про це всім.

Так називані мурашки з'являються внаслідок порушення периферичних нервових закінчень. При цьому ваш волосяний покрив піднімається.

Для чого це потрібно? Справа в тому, що при виникненні гусячої шкіри, всередині покриву тіла зберігається більше тепла. Крім того, в разі небезпеки, це робило наших предків набагато масивніше, що, в свою чергу, могло злякати супротивника.

3. Копчик

Ви коли-небудь замислювалися, для чого нам копчик?

Заглянемо в історію. Теорія еволюції говорить, що людина походить від мавпи, але де ж тоді наш хвіст? Справа в тому, що з появою у людини розумної навички прямоходіння, потреба в хвості відпала, власне, як і сам хвіст.

Нагадаємо, що хвіст дозволяє зберігати баланс, а також служить засобом спілкування у багатьох тварин.

Все, що від нього залишилося – кілька рудиментарних хребців, зрощених між собою. Доказ нашого зв'язку з мавпоподібними предками знаходиться в нижньому відділі хребта.

4. Епікантус

Даний рудимент є шкірна складка на верхньому повіці. Епікантус характерний виключно для представників монголоїдної раси.

Цей факт легко можна пояснити погодними умовами місцевості, на якій проживали люди. Багато дослідників стверджують, що різкі пориви вітру, сильний холод, або ж, навпаки, пекуче сонце вплинули на виникнення епікантуса, який допомагав захистити очі від погодних негод.

5. Півмісяцева складка

Характерна донині для рептилій, риб та птахів, маленька шкіряна складка в куточку очей колись була і у людини!

Півмісяцева складка допомагає поверхні ока залишатися вологим і захищає її від впливу зовнішніх факторів. У певний момент людям вона стала не потрібна, і сьогодні ми можемо побачити лише її маленький шматочок, який з'єднаний з очними м'язами.

6. Вушні м'язи

Зустрівши де б то не було людину, яка вміє ворушити вухами, ми прийдемо в неймовірний захват. Адже наші предки без праці могли це робити для того щоб краще чути! У разі небезпеки, якщо, наприклад, наближався хижак або ж суперник, наші предки без проблем могли розпізнати їх по кроках.

7. Зуби мудрості

Ходять жарти про те, що, коли у людини з'являються зуби мудрості-це знак того, що він вже щосили набрався життєвих премудростей. Однак сьогодні вони є далеко не у всіх. Це пов'язано з тим, що раніше так звані «вісімки» дозволяли пережовувати нашим предкам жорстку та тверду їжу. Сучасна людина споживає оброблені будь-яким чином продукти, тому необхідність в цих зубах пропала.

8. Апендикс

Апендикс – це відросток сліпої кишки, який брав участь у перетравлюванні грубої їжі. Як і у випадку з зубами мудрості, за фактом, він став не потрібним сучасній людині. Але не можна назвати цей орган абсолютно марним, так як він відповідає, поряд з іншими органами, за роботу захисної, секретної та гормональної функції організму.

9. Пірамідальний м'яз живота

Ви, можливо, здивуєтеся, але саме цей м'яз дозволяє своїм щасливим власникам мати гарний прес, який характеризується так званою «білою лінією живота». Цей м'яз не має великих розмірів і по своїй формі нагадує маленький трикутник. Сьогодні він має функціональне значення виключно для сумчастих.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь