Американський інженер зібрав вертикальний бікоптер

Американський інженер створив двороторний дрон з вертикальним розташуванням корпусу і гвинтів. В польоті дрон підтримує баланс з допомогою відхилення осей роторів на обох кінцях корпусу, інформує Ukr.Media.

У більшості малих цивільних безпілотних літальних апаратів використовується схема квадрокоптера з розташованими в одній площині роторами з гвинтами. Дрони з такою конструкцією отримали широке поширення, тому що ця схема механічно проста і дозволяє не використовувати складні схеми управління нахилом і поворотом, такі як автомат перекосу або ротори зі змінною віссю і вектором тяги. Існує також безліч інших схем, зокрема і з меншою кількістю гвинтів, наприклад, з двома. Зазвичай, такі дрони використовують горизонтальну схему корпусу і поворотні ротори.

Американський інженер Деніел Райлі (Daniel Riley) створив бікоптер з незвичайною конструкцією, в якій корпус розташовується вертикально, а ротори з гвинтами встановлені на кінцях корпусу і оснащені механізмами управління вектором тяги. Цей механізм складається з двох осьового підвісу, на якому закріплений двигун з гвинтом, а також двох додаткових моторів, які керують нахилом ротора у двох напрямках. Інженер зазначає, що він вибрав схему з двома механізмами відхилення осі ротора для більшого контролю при падінні дрона з висоти, тому що він вже кілька місяців розробляє апарат, який зміг би повторити посадку першого ступеня ракети Falcon 9 при падінні на високій швидкості.

Дрон, зібраний інженером, працює під управлінням польотного контролера iNav. Під час польоту гвинти дрона обертаються в протилежних напрямках, що запобігає розкручуванню апарату навколо своєї осі. Якщо ж оператору потрібно повернути апарат, дрон уповільнює обертання одного гвинта і прискорює обертання іншого. Для нахилу і стабілізації апарат повертає один або обидва ротори в ту або іншу сторону.

На опублікованому розробником відео можна бачити, що дрон здатний досить стабільно триматися в повітрі і швидко летіти в заданому напрямку. Проте випробовування з вимкненням двигунів на великій висоті закінчилися невдачею, тому що під час першого тесту апарат не встиг знову включити двигуни. Оскільки через це один з механізмів нахилу гвинта пошкодився, інженер замінив його на фіксований ротор без управління нахилом. Такій версії дрона не вдалося привести себе у вертикальне положення під час падіння і він впав на землю на великій швидкості.

В області малих безпілотних літальних апаратів є і інші незвичайні розробки. Приміром, японські інженери створили мультикоптер, що складається з чотирьох сегментів, які можуть змінювати взаємне розташування, і на кожному з сегментів встановлено по парі поворотних роторів. Завдяки такій незвичайній конструкції дрон може пролітати через вузькі отвори. Інші групи інженерів для вирішення цієї задачі пропонують використовувати квадрокоптери з поворотними плечима. Приміром, французи створили дрон з парами гвинтів, які повертаються, а швейцарці розробили квадрокоптер, кожне плече якого складається незалежно від інших.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь