Білий пуховик знову стане, як новий — не треба платити великі гроші в хімчистці

Людей у білому зимовому одязі на вулицях — не так вже й багато. Білий колір — ошатний і більшості з нас дуже йде, але багатьох лякають складності догляду за світлим одягом, зокрема пуховиками. Вважається, що прати їх складно, прибрати бруд проблематично, а щоразу віддавати річ в хімчистку — вельми невигідно. Насправді прання навіть білого пуховика в домашніх умовах досить просто, головне — знати деякі хитрощі, інформує Ukr.Media.

Щоб бруд очистився повністю, річ перед пранням в пральній машині необхідно попередньо обробити миючим розчином. Його готують з 1/2 склянки води, 1/2-1 ковпачка гелю для прання і будь-якого засобу для виведення плям. Досвідчені домогосподарки кажуть, що в розчин можна додати навіть трохи кухонного засобу для видалення жиру.

Перемішавши розчин його наносять на поверхню куртки, втираючи жорсткою стороною кухонної губки. Особливу увагу приділяють манжетам та іншим найбільш забрудненим місцям. Річ потрібно обробити повністю, а потім залишити приблизно на 15 хвилин, щоб розчин почав працювати.

Після цього пуховик можна прати в машинці. Якщо у вашому регіоні вода жорстка, то рекомендується 1/2-1 ковпачка нашатирного спирту додати безпосередньо в барабан. Ніякого засобу для прання більше додавати не треба — необхідна його кількість вже була нанесена на річ під час попередньої обробки. Прати річ рекомендують у два етапи: перше прання — при 30°C, як було описано вище. Потім ще одне такий же цикл, але в відділення для порошку і ополіскувача потрібно налити по 100 мл 9% оцту. Він дозволить повністю вимити засіб для прання з речі, а пух всередині виробу буде більш повітряним і його буде легше розібрати.

Після того, як прання в машинці завершиться, вийміть пуховик і з силою струсіть. Повісьте на сушарку приблизно на 12 годин обличчям назовні. Розташувати сушарку можна неподалік батареї.

Після того, як куртка підсохла, уважно розгляньте її: зазвичай такий одяг простьобаний квадратами, або смугами. Ваше завдання вручну сектор за сектором розібрати збитий пух (хоч після оцту він зазвичай не грудкується), щоб наповнювач добре просох. Робити це можна руками, але легше за допомогою масажного гребінця — просто побийте пух зубчиками та порозтирайте.

Після того, як пух розібраний, виверніть пуховик навиворіт і залиште сушитися на добу-дві. Потім візьміть фен і з вивороту гарненько продуйте ваш пуховик сектор за сектором. Гаряче повітря роздує наповнювач, дасть йому додатковий обсяг, і ваша куртка знову стане такою ж об'ємною, як тільки що після покупки. Якщо ви живете у вологому регіоні, то має сенс про всяк випадок дати пуховику посохнути ще.

Важливо! Перш ніж прибирати річ на зберігання переконайтеся, що пух абсолютно сухий і не залишилося грудок. В іншому разі пух почне гнити, з'явиться сильний неприємний запах, а на поверхні куртки проступлять плями, від яких вкрай важко позбутися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь