“Бетон від цього стає лише міцнішим”: Навіщо бите скло додають у бетон

На форумах іноді можна знайти дивні речі. Один чоловік написав про свого сусіда, що ніби той збирає скло та пляшки для того, щоб додавати їх до бетону. Нібито так роблять у США, бетон від цього стає лише міцнішим, інформує Ukr.Media.

Деякі можуть подумати що, він переплутав звичайне скло з рідким склом. При додаванні останнього, бетон дійсно стає міцнішим і буде більш морозостійким (менш гігроскопічним). Але таку суміш потрібно встигнути укласти та вирівняти за 20 хвилин, вона швидко схоплюється.

За логікою, звичайні уламки скла знижуватимуть міцність бетону, оскільки їх гладкі поверхні мають слабку адгезію. Але все ж таки вирішили подивитися, можливо є якісь технології і ми просто чогось не знаємо…

Знайшли кілька нотаток, в яких говориться, що бите скло справді збільшує міцність бетону. Виявляється, скло хімічно зв'язується з бетонною сумішшю через те, що бетон має лужне середовище. А скло (діоксид кремнію — кислотний оксид) вступає із лугами у реакцію з утворенням силікатів. Т.к. крім механічного зв'язку, виходить і хімічний зв'язок у цементному розчині зі склом — утворюється міцніший моноліт.

Кажуть, якщо в бетон боком наполовину втопити пляшку і поруч камінь такої ж площі та гладкості, то згодом пляшку не відірвеш, а камінь можна вибити.

А чи не простіше використати звичайний пісок? Це і є кварц, діоксид кремнію. В ідеалі, пісок потрібно мити та очищати від домішок. Переважно він йде просто як наповнювач. А скло на 99% має очищену поверхню.

Особливо це вдалося показати групі австралійських учених Університету Дікіна. Вони подрібнили скло до розміру піску та зробили на основі цього наповнювача бетон. Він показав набагато кращі показники, ніж із наповнювачем з піску.

Є ще один спосіб збільшити міцність бетону за допомогою битого скла та кальцинованої соди. У заводських умовах при їх сплавленні, охолодженні та розчиненні у воді — виробляють рідке скло. Як ми знаємо, воно значно підвищує міцність бетону.

Вуглекислий газ із реакції, до речі, теж може брати участь у процесах збільшення міцності бетону.

Ймовірно, у США багато відходів скляного виробництва, тому почали шукати технології, куди скло можна утилізувати, застосувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь