Через ці причини люди мають заправляти своє ліжко щодня

Заправляти ліжко після сну варто не лише з естетичної точки зору: для цього ритуалу є вельми наукові обґрунтування. Детальніше розповідаємо про це нижче, інформує Ukr.Media.

Причини, через які потрібно заправляти ліжко

Добре спати

Американська асоціація сну провела дослідження, під час якого з'ясувалося: люди, які застеляють ліжко щодня, висипаються краще, ніж усі інші. У дослідженні брали участь 1,5 тисячі осіб, з яких не скаржилися на сон: понад 40 % — прихильники затишку у домівці і 37 % — любителі творчого безладу.

Поліпшити інші сторони життя

Не існує незначних звичок: не важливо, чи медитує людина або щодня заправляє ліжко. Будь-який постійний ритуал привчає людину до дисципліни і самоконтролю, що позитивно впливає на "сусідні" ділянки: на відносини з близькими, кар'єрне зростання, добробут і інше.

Відчувати спокій і щастя

Опитування, яке проводилося з метою дізнатися, що саме допомагає людям відчувати себе щасливими і спокійними, показало, що для більшості опитаних зовнішній порядок сприяє внутрішньому відчуттю комфорту. Серед 68 тисяч людей 71 % відповіли, що відчувають себе більш щасливими, якщо заправляють ліжко щодня.

Продовжити термін використання постільної білизни

Американський дослідницький інститут домоведення радить ретельно заправляти ліжко щодня. Через це зменшується кількість складок і заломів на подушках, простирадлах, ковдрі, що подовжує термін служби постільної білизни. Ця проста звичка значно заощаджує сімейний бюджет: адже ми знаємо, що гарні комплекти коштують недешево.

Порядок у спальні — порядок у голові

Психологи, що займалися дослідженням взаємозв'язку між чистотою у будинку і психологічним здоров'ям, виявили, що застелене ліжко — перший крок до порядку у спальні і домівці. Відомо, що багато психічних проблем (наприклад, депресія) лікуються очищенням фізичного простору навколо людини. Таким чином, заправляючи ліжко, ви позбавляєтеся від внутрішнього безладу.

Боремося з безсонням

Експерти з Північно-Західного Університету у США вважають, що заправлене ліжко допомагає боротися з безсонням. Як це діє: під час лікування розладу сну неврологи рекомендують лягати у ліжко лише для нічного відпочинку. Якщо ліжко охайно заправлене, людина не буде садитися на нього, щоб попрацювати або щось переглянути у телефоні. Згодом сформується рефлекс, що ліжко — це місце для сну.

Однак існують і противники порядку у спальні: ентомологи і зоологи з Кембриджа стверджують, що неприбрана постіль робить нас здоровішими, оскільки запобігає розмноженню пилових кліщів. Ці "звірі" є причиною розвитку астми, алергії, хронічної закладеності носа. Комахи вважають за краще жити у вологому середовищі, яке провокує заправлене ліжко.

Як правильно заправляти ліжко

Сподіваємося, ми переконали вас, що заправлене ліжко — запорука щасливого і успішного життя. Тепер дамо покрокову інструкцію, як охайно й гарно застелити ліжко.

Отже, як правильно заправляти ліжко:

 • На простирадло потрібно покласти подушки паралельно одну до одної.
 • Потім слід застелити ковдру. Якщо вона ширша з основу ліжка, її треба скласти вдвічі або підігнути таким чином, щоб кінці не звисали.
 • Після ковдри застеляють покривало (або плед), воно має бути більшим і ширшим, ніж матрац. Його кінці можуть трохи торкатися підлоги.
 • Якщо є бажання, то можна покласти кілька декоративних подушок на покривало.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь