Чи може віджим і його оберти вплинути на термін експлуатації пральної машини

Сучасні пральні машини є майже у кожній квартирі. Хтось віддає перевагу бюджетним моделям, комусь до душі більш дорога і продумана техніка. Завдання у всіх пральних машин одне — очищати білизну від забруднень. Але, крім цієї очевидної функції, пральна машина вміє віджимати і розправляти складки білизни в барабані, інформує Ukr.Media.

Функція віджимання за замовчуванням додана до кожної програми прання. Але мало хто з тих, хто користується пральною машиною, замислюється над тим, що таке насправді віджим і як його оберти можуть вплинути на термін експлуатації пральної машини.

Насамперед варто відзначити, що більшість виробників у технічних характеристиках до пральних машин відзначають не кількість максимальних обертів барабана, а залишкову вологість білизни.

Обчислити цю величину досить просто: для цього білизну зважують двічі (до та після прання). Різниця у масі визначається у відсотковому співвідношенні. Це і є величина залишкової вологості.

На даний момент оптимальна вологість білизни для сучасних пральних машин — від 46 до 43% вологості. Що відповідає від 1200 до 1400 оборотів.

Однакова кількість обертань барабана в різних машинах — ще не гарантія однакової сухості білизни. Все залежить від завантаження барабана та загальних технічних характеристик машини.

Незважаючи на те, що мінімальна вологість білизни для споживача дуже приваблива, варто враховувати той факт, що високі обороти є ще й додатковим навантаженням на пральну машину. Особливо сильним воно буде при повному або надмірному завантаженні.

Виробники, які використовують високі обороти у своїх пральних машинах (від 1400 до 2000) повинні посилювати міцність внутрішніх кріплень і деталей, проте в бюджетних марках найчастіше цього не роблять, більшість поломок — це зношування підшипників і приводу барабана, які просто не витримують надмірного навантаження.

Тому для збільшення терміну служби пральної машини рекомендуємо не тільки з обережністю використовувати високі обороти віджиму, але і не перевантажувати барабан великою кількістю білизни.

Слід пам'ятати, що при намоканні білизна збільшує свою вагу в 2-2,5 рази.

Не кожна пральна машина зможе протягом довгого часу справлятися з таким навантаженням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь