Чи правда, що фольга за батареями захистить від витоку тепла в опалювальний період

Коли в опалювальний період не дуже спекотно при гарячих батареях, створюється враження, що тепло просто йде в стіну. Щоб направити його в приміщення, дехто радить розмістити за радіатором звичайну кухонну фольгу. Наскільки працює цей спосіб і чи є від нього якась шкода, інформує Ukr.Media.

За законами фізики, радіатори опалення випромінюють тепло рівномірно в усіх напрямках. Тому гріється не лише приміщення, а й холодна зовнішня стіна за батареєю. Якщо ця стіна тонка, нічим додатково не утеплена, то батареї дійсно обігріватимуть вулицю.

Збільшити тепловіддачу радіаторів опалення можна, якщо буквально відокремити від них стіну бар'єром.

Як кажуть експерти, теплозахисний екран, відбиваючи інфрачервоне випромінювання, спрямовуватиме теплову енергію назад у приміщення і здатний знизити тепловтрати до 10%. Адже кожен градус взимку дуже дорогий.

У Мережі і радять спорудити такий бар'єр із звичайної фольги, яка коштує недорого.

Як це зробити?

Прикріпити фольгу на стіну за радіатором можна й у розпал опалювального сезону. Адже для цього не треба його знімати. Потрібно лише відміряти необхідний розмір фольги, додавши її до батареї, та обрізати. І розгорнувши блискучою стороною на себе, закріпити її на стіні. Зробити це можна за допомогою скотчу, клею, рідких цвяхів.

Щоб конструкція була надійнішою, фольгу, вирізану за розміром, можна спочатку прикріпити до щільного картону.

Що кажуть експерти?

Цей спосіб справді працює і його можна рекомендувати для широкого застосування у квартирах. Щоправда, експерти радять наклеювати фольгу на фанеру та встановити цей екран на відстані 2-3 см за батареєю. І тоді тепло від неї не обігріватиме зовнішню стіну.

А ось у фізиків дещо інша думка щодо ефективності фольги за батареєю. Через відображення фольгою інфрачервоних хвиль від радіатора до приміщення гірше прогріватиметься стіна, і через це вона забиратиме більше тепла з повітря. Адже стіна велика, вона не обмежується однією "батарейною" ділянкою. Ефективно фольга спрацює у тому випадку, якщо батарея дуже гаряча, а стіна досить тонка. Але цей ефект знижуватиметься зі зменшенням температури батареї та збільшенням товщини стіни.

А думка експертів з енергоефективності ще більш категорична. Якщо фольга і потрібна, то тільки за чавунними радіаторами, які дійсно випромінюють тепло на всі боки рівномірно. Але й за такого екрана, тепловіддача збільшиться всього на 3%. А ось із сучасними радіаторами опалення цей спосіб і зовсім не працює.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь