Чи впливає дощ на поведінку людини і як саме

Відомо, що дощ впливає на наш настрій. Але виявилося, що він впливає також і на схильність до вчинення злочинів, а ще викликає тягу до солодкої їжі, інформує Ukr.Media.

У 2008 році була опублікована стаття, в якій стверджувалося, що дощ вплинув на загибель трьох династій в стародавньому Китаї. Вважається, що причиною цього було значне скорочення вирощування рису. А як же йдуть справи в сучасному світі?

У 2009 році журналісти провели розслідування і з'ясували, що рівень вбивств в Нью-Йорку значно падає в дощові дні. У 2015 році доктор Пітер Ленгмід-Джонс з поліції Манчестера (Великобританія) опублікував нове дослідження, в якому аналізувалися 6,6 млн поліцейських записів за десятиліття в Манчестері. Він з'ясував, що з підвищенням температури до 18 °С зростає і злочинність, а потім знову знижується у міру подальшого зростання температури.

Крім того, Ленгмід-Джонс також виявив, що чим більше було опадів, тим менше було зареєстрованих злочинів. І хоча існує також зв'язок між сильним дощем і насильством, але якщо згадати про те, що домашнє насильство часто підживлює алкоголь, то може виявитися, що в сильний дощ люди менш схильні купувати та вживати спиртне, а скорочення вживання міцних напоїв призводить до меншої кількості злочинів.

Це також підтверджують і психологи, що працюють зі злочинцями, які вчинили насильство: люди не хочуть виходити на вулицю і вчиняти злочин в погану погоду, якщо тільки вони не дійшли до крайнього ступеня відчаю.

У 1997 році дослідники виявили, що поведінку дітей може передбачити майбутня гроза — через падіння атмосферного тиску діти демонстрували погану поведінку. Одне з пояснень причини цього пов'язане з тим, що під час грози в атмосфері утворюються позитивно заряджені іони, які підвищують кров'яний тиск і дратівливість.

Водночас, велика кількість дощів та похмура погода, коли зовсім не видно сонця, призводять до зменшення вироблення серотоніну, а це збільшує тягу до вуглеводів і, як наслідок, люди частіше їдять солодощі.

Попри постійні скарги на дощ, у нього є і приваблива сторона: звук падаючих крапель може бути заспокійливим і втішним, не дарма ж його записують на спеціальні диски для релаксації! Одна з теорій, що пояснює, чому ми любимо слухати краплі дощу, говорить про те, що вони створюють "рожевий шум", який знижує активність мозку і покращує якість сну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь