Чим небезпечне для здоров’я жінки ходіння по будинку босоніж

Гермофоб — той, хто панічно боїться мікробів. Кажуть, що саме з цієї причини багато хо ходить вдома тільки в капцях. Як не мий підлогу, все одно щось так і "прилипне". Ймовірно, такі чистюлі нічого не чули про дослідження вчених Арізонського університету, які встановили, що на звичайній підошві «проживає» 421 тисяча бактерій, до 90 відсотків яких моментально «заселяють» найчистішу кахельну підлогу при першому ж кроці по кухні, інформує Ukr.Media.

Експерти з інфекційних захворювань запевняють, що до 99 відсотків мікробів, виявлених на планеті, не представляють ніякої небезпеки.

Тому, знявши взуття, або, залишаючись в ньому, кількість шкідливих мікроорганізмів навколо ви сильно не зміните, якщо, звичайно, ви не прийшли з лабораторії, де готують щурячу отруту або щось подібне. Однак, це зовсім не означає, що вдома потрібно неодмінно ходити босоніж. Користі це організму точно не принесе.

Лікарі-ортопеди проводили експерименти, які доводять позитивний ефект ходьби без взуття — особливо для людей, які страждають від плоскостопості і таких його наслідків, як п'яткова шпора, натоптиші, кісточки на ногах. Але при одному нюансі: ходити потрібно тільки по нерівній поверхні: пісок, галька, трава, спеціальні килимки. Лише в цьому випадку весь м'язово-зв'язковий апарат ступні задіюється правильно. Маючи дуже складну будову, людська стопа виконує найважливішу функцію, яка полягає в амортизації і утриманні тіла. Коли людина ходить по нерівній поверхні, вся тяжкість її тіла припадає на першу і п'яту плеснові кісточки (вони знаходяться під великим пальцем і мізинцем) і на кістку п'яти. Решта кісток в цей момент як би утворюють арки поперечного і поздовжнього склепінь. Коли ми день у день ходимо босоніж по плоскій поверхні, одне зі склепінь починає опускатися, а інше підніматися. В результаті стопа постійно завалюється, розвивається плоскостопість, навантаження на хребет збільшується, в результаті чого порушується діяльність внутрішніх органів.

Жіночі лікарі пояснюють, що оскільки поверхня підлоги в переважній більшості квартир — це в кращому випадку пресована деревно-стружкова тирса у вигляді ламінату, а в основному — кахель, керамограніт, лінолеум, переохолодження стопи навіть в літній період гарантовано. А це вже прямий шлях до захворювань органів малого таза, сечостатевої системи.

Навіть синтетичні килими вносять свою частку негативу в здоров'я босоногого члена сім'ї. Матеріали, з яких виготовляються такі покриття, активно накопичують статичну електрику, що при тривалому впливі веде до порушень в нервовій системі. Також у людини можуть бути, на перший погляд, безпричинні головні болі, безсоння, загальна втома. А взимку, коли статичної електрики особливо багато, лікарі нерідко фіксують серцево-судинні захворювання, викликані впливом такої електрики.

Останнім часом набирає популярність рух барефутерів — людей, які пересуваються виключно босоніж і всіляко пропагують «босоходіння». Нібито так закладено самою природою. Європейські лікарі б'ють на сполох: сучасні люди не пристосовані до ходьби без взуття. По-перше, тому що стопи їх ніг дуже ніжні і чутливі, а навколо дуже багато сміття, скла, продуктів згоряння бензину, пестицидів, гострих предметів, які нерідко несуть смертельну небезпеку (викинута голка наркомана). По-друге, навіть вдома ноги не захищені від агресивного впливу всіляких хімічних протимікробних препаратів, якими ми миємо підлогу. А по-третє, це та ж деформація стопи на рівній поверхні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь