Чим розбите скло на екрані небезпечне для смартфона

Якщо після удару дисплей смартфона покрився павутиною з тріщин, необхідність ремонту очевидна. Розбитим склом можна порізатися, а пристроєм неможливо користуватися. Тому в таких випадках зі зверненням в сервіс зволікають одиниці, інформує Ukr.Media.

Інша справа, коли на екрані самотня тріщина шириною з волосся. Її майже не видно, і на перших порах вона не впливає на роботу смартфона: дисплей показує картинку без спотворень, інтерфейс реагує на дотики.

Здається, пристроєм можна продовжувати користуватися і звертатися до фахівців рано. Виникає бажання почекати, поки не з'являться зайві гроші, — але це помилка.

Екран несподівано перестане реагувати на натискання

Зазвичай передня панель смартфона складається з загартованого захисного скла, сенсорної панелі, яка зчитує дотик, а також матриці, що показують картинку.

У пристроях на зразок останніх iPhone або лінійки Galaxy S від Samsung сенсорна панель вбудована в захисне скло, а матриця розташована на мінімальній відстані від нього без повітряного прошарку. Це потрібно, щоб зменшити товщину смартфона і зробити картинку більш виразною. Здається, що значки на екрані телефону розташовані прямо під кінчиками пальців.

При цьому на захисне скло впливають різкі перепади температур: під час зарядки і навантаження пристрій нагрівається, на холодному повітрі швидко остигає. На нього впливають тертя й інші сили: ви чіпаєте його і кладете в кишеню, він трясеться в сумці.

Якщо скло ціле, з ним нічого не станеться навіть при активному використанні, але пошкоджене продовжить руйнуватися. Маленька тріщина буде поступово збільшуватися, і вже через 2-4 тижні з неї почнуть випадати дрібні осколки.

Першою від цього постраждає сенсорна панель, яка несподівано перестане реагувати на натискання. Ви не зможете відповісти на важливе повідомлення або прийняти екстрений виклик. У ХХІ столітті це може коштувати роботи, а іноді і життя.

Розбите скло зашкодить "внутрішнім органам" смартфона

Щоб вмістити всередині пристрою сучасний процесор, великий акумулятор, вібромотор і інші комплектуючі елементи, виробники розташовують їх на мінімальній відстані один від одного.

Компоненти смартфона закріплені в монолітному корпусі з твердого пластику, скла і металу. Вони не рухаються, тому не можуть пошкодити один одного, поки конструкція не порушена. Коли скло розбите, ситуація змінюється.

Насамперед страждає матриця. На неї починає тиснути скло. В цілому стані воно надійно захищало матрицю від пошкоджень, а тепер стане головним ворогом і причиною поломки.

Розбитий екран ставить під удар і інші комплектуючі елементи. Вони починають рухатися, тертися і битися один об одного. Кожен дотик до пристрою може стати фатальним як для всієї материнської плати, так і для окремих компонентів на ній.

Навіть мінімальне пошкодження компонентів може несподівано вивести їх з ладу. Так розбитий екран, заміна якого була відкладена на потім, може значно збільшить вартість ремонту або зробити це буде неможливим.

Волога потрапить всередину і почне руйнувати компоненти

Головний ворог внутрішніх компонентів смартфона — вода. Саме тому виробники проклеюють їх прокладками, які не пропускають вологу. Galaxy S10 і iPhone XS взагалі захищені за стандартом IP68, і їх можна помістити під воду на 30 хвилин на глибину понад 1 метр.

Все змінюється, коли пошкоджено захисне скло. Через нього волога потрапляє всередину корпусу: вона знаходиться навіть в повітрі, тому ідеально сухі руки власника не допоможуть уникнути поломки.

Більшість внутрішніх компонентів смартфона розташована на материнській платі. Вона складається з металевих електропровідних доріжок, які запресовані між декількома шарами текстоліту і клею. Материнська плата підключена до акумулятора. Тому волога, яка опинилася на ній, особливо небезпечна. Через напругу починається процес корозії, виникають короткі замикання внутрішніх компонентів.

Під час звичайного використання через тріщину всередину потрапляє мінімальна кількість вологи. Тому компоненти пристрою не вийдуть з ладу миттєво. Але вони будуть поступово окислюватися і перестануть працювати в найбільш несподіваний момент.

Якщо ж ви кинете у воду смартфон з розбитим склом, у вас не буде шансів врятувати його. Процес поширення корозії прискориться і стовідсотково зашкодить усім компонентам пристрою.

Що робити, якщо немає можливості замінити скло

У вас може не бути часу на ремонт смартфона. Ви могли розбити його в подорожі далеко від сервісного центру. Вас може відлякувати вартість заміни самого захисного скла або всієї передньої частини разом із сенсорною панеллю та матрицею.

В цьому випадку потрібно захистити весь смартфон повністю, його екран і внутрішні компоненти від подальших ушкоджень. Є два варіанти, як це можна зробити.

Наклейте на екран захисну плівку або скло

Вона вбереже ваші пальці від можливих порізів, зменшить фізичне пошкодження екрану смартфона і частково захистить сенсорну панель і матрицю пристрою.

Завдяки захисним плівкам і додатковому склу всередину корпусу буде потрапляти менше вологи, і це зменшить можливу корозію компонентів.

Помістіть смартфон у водонепроникний чохол

Зазвичай у таких чохлів є спеціальна прозора плівка для передньої панелі смартфона. Вона захистить його від подальших ушкоджень і не дасть волозі потрапити всередину.

Що в сервісі повинні зробити з розбитим екраном

Залежно від моделі пристрою, вам можуть запропонувати три варіанти ремонту: встановити нове скло, замінити скло разом з сенсорною панеллю або весь екран у зібраному вигляді.

Під час роботи в сервісі ще повинні перевірити стан внутрішніх компонентів після падіння, а також замінити прокладки, які захищають смартфон від попадання вологи. Вартість ремонту може відрізнятися, це залежить від моделі вашого телефону.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь