Багатьом регулярне коротке прибирання здається безглуздою витівкою, адже можна протягом місяця "збирати" бруд, а потім за раз "відполірувати" квартиру до ідеального стану. Однак такий підхід на ділі неефективний, заявили експерти з чистоти, інформує Ukr.Media.
За їх словами, за умови регулярного відкладання прибирання ви гарантовано втратите набагато більше часу на те, щоб позбутися слідів засохлих плям від їжі на підлозі, одязі або оббивці меблів, а також чорнила, цвілі та іржі. Експерти додали, що такі забруднення не страшні, якщо позбутися їх одразу. Однак доведеться докласти набагато більше зусиль для їх усунення, коли вони засохнуть.
Експерти радять змістити акцент зі швидких і простих дій на стратегічні. Так, замість того, щоб витерти ледь помітний шар пилу на підвіконні, краще очистити скляні дверцята від нальоту, що ще не накопичився. Також варто звернути увагу на полиці в холодильнику — ймовірно, протягом тижня на них могли утворитися плями від напоїв або їжі. І в цей момент позбутися їх набагато простіше, ніж під час того самого відкладеного генерального прибирання.
При цьому під час генерального прибирання не можна випускати з уваги важкодоступні місця: зони під ліжком і за шафами. Якщо пропилососити їх і не забути пройтися по гардині, плінтусах і батареях, то протягом місяця на відкритих поверхнях пилу стане набагато менше.
Рекомендується не підмітати, а пилососити. А також не відчиняти вікна та двері на довге провітрювання — воно дає змогу великій кількості пилу залетіти в приміщення. Якщо таке провітрювання необхідне, варто встановити на вікно дрібнопористу сітку — вона стане бар'єром.
Фахівці додали, що є універсальний мийний засіб для кожного елемента у квартирі. Багато клінінгових компаній використовують хлор і розчинники, проте в побуті в них немає потреби. Досить вибрати мийний концентрат із хорошими поверхнево-активними речовинами, і тим самим ви придбаєте надійного помічника в домашніх справах. Хоч якісні компоненти коштують дорожче звичних у мас-маркеті, але такий засіб дасть змогу заощадити час. До слова, в середньому люди витрачають на прибирання 3 години і 5 хвилин на тиждень.
Спробуйте впровадити у свій графік хоча б кілька з цих простих лайфхаків, які допоможуть вам зберігати чистоту в оселі, витрачаючи набагато менше ресурсів, і вже незабаром ви отримаєте найприємніший бонус у вигляді вільного часу на дозвілля або улюблені захоплення.
Джерело: ukr.media