Чому насправді не можна залишати накип у чайнику

Якщо кілька разів кип'ятити воду, а чайник довго не чистити, може утворитися накип. Чи можна пити таку воду?

Що таке накип

Накип — це тверді відкладення, які в процесі хімічної реакції прилипають до стінок чайника і складаються з солей: кристалів карбонату кальцію, магнію, бікарбонату. Вони потрапляють в кухоль, а потім в шлунок людини, інформує Ukr.Media.

Чи небезпечний він для організму

Кислота, яка допомагає переварюванню їжі в шлунку, розщеплює накип, і тому він не є небезпечним для людини. Але тверді частинки, потрапивши в рот під час чаювання, доставлять дискомфорт. А ще неприємно бачити жовтий осад в своїй склянці.

Через що утворюється накип в чайнику

Накип в чайнику утворюється через жорстку води, яку не рекомендується пити постійно, так як з часом в нирках відкладаються солі, а потім з'являються камені. Жорстку воду слід фільтрувати перед тим, як кип'ятити.

Як позбутися від накипу

В цей час у продажу є безліч засобів, що дозволяють позбутися від накипу. Але якщо під рукою такого засобу не виявилося, то можна легко почистити чайник за допомогою столового оцту.

Залийте в чайник трохи більше половини води з-під крану. Додайте туди півсклянки оцту, закип'ятіть воду і дайте постояти приблизно 10 хв. Він буде як новенький!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь