Чому не варто використовувати лайфхак з гашеною содою для прочищення зливу

Харчова сода і оцет, можливо, найбільш популярні натуральні засоби для вирішення багатьох побутових проблем. Зокрема, їх часто використовують для очищення забитих стоків, вважаючи, що реакція нейтралізації (те саме бурління гашеної соди) якимось чином впливає на відкладення в трубах. Експерти з екологічного прибирання вирішили розібратися, чи працює цей метод, і прийшли до несподіваного виходу, інформує Ukr.Media.

Від чого виникає засмічення

Труби можуть засмітитися з різних причин — наприклад, через неправильний монтаж сантехніки. Але навіть якщо всі труби на кухні встановлені правильно, необхідності періодично прочищати злив не уникнути. Вся справа в жирі, який потрапляє в зливний отвір під час миття посуду та іншої роботи на кухні. Він осідає на трубах, а потім захоплює частинки їжі, які з потоком води рухаються повз нього. Забруднення накопичуються і в підсумку звужують просвіт труби.

Чому сода "шипить" в оцті

Харчова сода — це побутова назва для гідрокарбонату натрію (NaHCO3). Оцет являє собою розбавлений розчин оцтової кислоти (HC2H3O2), який отримують з харчової спиртовмісної сировини за допомогою оцтовокислих бактерій. Обидві ці речовини знаходяться на протилежних сторонах шкали кислотності (pH) — у соди цей показник дорівнює 9, а у оцту — 2.

При з'єднанні соди і оцту відбувається реакція нейтралізації (кислотно-лужна реакція), в результаті якої вуглекислота розкладається на воду і вуглекислий газ. "Шипить" якраз він — виділяється газ.

Експеримент експертів: чи працює лайфхак з содою і оцтом

Експерти з екологічного прибирання вчать людей, як швидко і легко зробити свій будинок чистим без використання агресивної хімії. Вони вже неодноразово показували наочні приклади, як за допомогою гашеної соди можна видалити плями. Нещодавно вони вирішили перевірити відомий лайфхак з прочищенням зливу і прийшли до висновку, що суміш соди і оцту ніяк не допомагає в боротьбі з серйозним засміченням.

Щоб підтвердити свої слова, фахівці поклали в дві миски по шматочку вершкового масла. Один з них вони залили розчиненим у гарячій воді засобом для миття посуду, а інший — рідкою пастою з гашеної соди.

Через п'ять хвилин експерти перевірили результат: в мисці з гарячою водою і миючим засобом масло повністю розтануло, а в суміші соди і оцту залишилося лежати єдиним шматком.

Дійсно, при з'єднанні речовини дають активну реакцію, але до того моменту, коли суміш добереться до засмічення, вона вже буде завершена. Набагато більші результати в розщепленні речовин кислотно-лужна реакція дає в закритому контейнері, коли вуглекислому газу, що виділяється, нікуди діватися. У стоці ж газ просто розсіюється, і його тиску недостатньо, щоб пробити засмічення. Таким чином, впоратися з прочищенням зливу за допомогою укусу і соди неможливо — хіба що запах з кухонної мийки стане не таким різким і то лише на час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь