Далеко не всі знають, як правильно користуватися “швидким” режимом прання

У сучасних пральних машинках є режим прискореного прання білизни. Зазвичай він називається "Швидке прання", "Прискорене", "Швидко — 30" і т.д. Цей режим дозволяє випрати речі буквально за 30-40 хвилин. Зручно, чи не так?

Але, як це зазвичай і буває, технікою потрібно користуватися розумом. Купуючи пральну машинку уважно вивчіть інструкцію, інформує Ukr.Media.

Так от цей режим підходить для вирішення далеко не всіх завдань.

Яку білизну можна прати на прискореному режимі?

Прискорений режим покликаний не випрати білизну, а лише освіжити її після нетривалого носіння. Адже весь цикл активного прання займає трохи більше 15-20 хвилин. А температура води 30-40°С. Погодьтеся, що сильні забруднення відіпрати за таких умов навряд чи вдасться.

Тому на швидкому режимі зазвичай стирають футболки, шкарпетки, спідню білизну, легкі сукні. Загалом, все те, що одягалося один раз і не має сильних забруднень і неприємного запаху, що в'ївся.

Важливо! Якщо ви перете на прискореному режимі постійно, то в машинці може з'явитися цвіль і неприємний запах. Щоб уникнути цього, необхідно 1 раз на 1-2 тижні запускати цикл прання з t = 60-90°С.

Що не можна прати на швидкому режимі?

Швидкий режим не призначений для прання махрових рушників, сильно забрудненого одягу або одягу із щільних тканин. Категорично протипоказаний і для прання постільної білизни. Вся річ у тім, що низький температурний режим не дозволить вбити кліщів, які часто водяться в постільній білизні. Вони гинуть лише за t = 60°С і більше.

Так само не вийде якісно випрати і забруднений одяг. Швидке полоскання в холодній воді не сприяє усуненню бруду. Тому джинси, кофти, кухонні рушники та одяг, який носився не один день, необхідно прати на інших режимах. При цьому необхідно звіритись з інформацією на етикетці. А махрові рушники краще і зовсім прати окремо від решти білизни і на високих температурах, щоб вбити всі бактерії, які встигли розмножитися у вологому середовищі.

Засоби для прання на прискореному режимі

Також необхідно використовувати і правильний засіб для прання. Якщо прати з використанням капсул, то за 15 хвилин вони можуть зовсім не розчинитися. Пральний порошок, звичайно, розчинитися встигне, але зі полосканням можуть виникнути проблеми. Адже прискорений режим має на увазі не тільки швидке прання, а й таке ж полоскання. Тому часто в цьому режимі порошок просто не встигає виполоскатися з одягу. Особливо це помітно на темних речах.

Хорошою альтернативою порошку та капсулам стане рідкий гель для прання. Він і розчиняється швидко, і виполіскується добре.

Завантаження машинки

Варто врахувати момент завантаження білизни при швидкому пранні. На цьому режимі категорично не варто забивати барабан битком або навіть наполовину. Оптимальною вважається завантаження на 1/3 загального обсягу.

Те саме стосується і порошку/гелю для прання. Для прискореного режиму цих засобів потрібно у 2 рази менше, ніж у разі прання на інших режимах.

Прискорений режим, звичайно, зручний і корисний, але застосовувати його слід розумно. І тоді ваші речі будуть чистими, а машинка прослужить вірою та правдою довгий час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь