Для чого раніше використовувалися чорні лампи

Історія залишила безліч цікавих артефактів, про призначення яких буває складно здогадатися. Іноді це найдавніші знахідки, а іноді предмети недавнього минулого, інформує Ukr.Media.

Цікавість представляють і артефакти епохи Другої світової війни, адже будь-яку війну супроводжує і новий виток технологічного прогресу. У спробі перевершити противника з'являються нові технології та винаходи.

Один з таких предметів — абсолютно чорна лампочка. Її можна побачити, наприклад, у музеї Роттердама. Лампочки випускалися в різних країнах, наприклад, у Великій Британії та США. Англійською мовою вона так і називається — Blackout Bulb, що можна перекласти як світломаскувальна лампочка. Такі лампи були покриті фарбою, яка повністю поглинала світло.

Часто залишалася лише невелика відкрита ділянка знизу колби (хоча і вона могла бути зафарбована, наприклад, у червоний), яка створювала тьмяне світло, спрямоване вниз. Через фарбу корпус лампи сильно нагрівався, ймовірно, тому зустрічався й інший тип конструкції.

Призначення її гранично просте — приховувати джерела світла в містах, щоб завадити ворожим нальотам. В умовах війни яскраві вогні були відмінним орієнтиром для ворожих бомбардувальників, тому в містах вводили режим "блекауту" — мешканці були зобов'язані заклеювати вікна чорним папером, а вуличне освітлення вимикалося.

Це вносило певні складнощі у повсякденне життя городян. Так, після заходу сонця було складно орієнтуватися на вулицях, що призводило до аварій і загибелі городян. Так, за вересень 1939 року у Великій Британії кількість жертв аварій склала 1130 осіб, що більш ніж удвічі більше, ніж за аналогічний період 1938 року.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь