Дослідники виявили, що вживання горіхів допомагає людям убезпечити себе від набору надмірної ваги та ожиріння

Багато людей уникають горіхів через їх високий вміст жиру, вважаючи, що вживання горіхів змусить їх набрати вагу або ускладнить схуднення. Але, згідно з п'ятирічним дослідженням, люди, які часто їдять горіхи, насправді менш схильні до надмірної ваги або ожиріння, інформує Ukr.Media.

Ці результати стали відомими після того, як кілька дослідників вивчили раціон і вагу понад 373 000 осіб у віці від 25 до 70 років з 10 європейських країн.

Під час дослідження фахівці виявили, що учасники набрали у середньому 2,1 кг. Однак люди, які з'їли більше горіхів, набрали менше ваги, ніж ті, хто з'їв менше горіхів. Вони також мали на 5 % менший ризик розвитку надмірної ваги або ожиріння. За словами дослідників, їх результати підтверджують, що горіхи не викликають ожиріння. Таким чином, люди повинні частіше насолоджуватися горіхами. Вони також запропонували замінити продукти тваринного походження на горіхи.

У попередньому дослідженні фахівці вивчили зв'язок між споживанням горіхів та ожирінням. Вони виявили, що люди, які їли більше горіхів — таких як мигдаль, бразильські горіхи та волоські горіхи — на 46 % рідше страждали на ожиріння, ніж ті, хто їв менше горіхів.

Люди, які їли більше горіхів, також рідше страждали на метаболічний синдром. Метаболічний синдром належить до групи станів, які виникають разом, підвищуючи ризик розвитку серцевих захворювань і діабету. До цих станів можна зарахувати високий кров'яний тиск, високий рівень цукру у крові та надлишок жиру навколо талії.

Дослідники вважають, що горіхи здатні позитивно впливати на вагу через високий вміст ненасичених жирів у них. Ненасичені жири вважаються корисними жирами, тому що вони можуть допомогти знизити рівень холестерину, стабілізувати серцевий ритм і зменшити запалення. Горіхи також багаті на білок, що може змусити людей довше відчувати себе ситими і їсти менше нездорової їжі.

Тим часом, інше дослідження показало, що люди, які їли більше горіхів, мали менше шансів померти протягом 24-річного періоду, ніж люди, які їли менше горіхів. В цілому, ці дослідження показують, що горіхи є відмінним доповненням до збалансованої дієти, особливо якщо ви хочете уникнути нездорового набору ваги у довгостроковій перспективі.

Горіхи часто вживаються окремо через свою зручність. Однак зверніть увагу, що це може призвести до зайвих прийомів їжі.

Пам'ятайте: горіхи дуже калорійні, тому їх слід вживати у помірній кількості і як частину добре збалансованої дієти.

Ви можете уникнути зайвих прийомів їжі, попередньо розділивши горіхи по маленьких пакетиках, щоб смачно і водночас корисно перекусити, куди б ви не вирушили. Вибір горіхів зі шкаралупою, таких як фісташки і волоські горіхи, також є відмінним способом контролювати свої перекуси, тому що потрібен додатковий час, щоб їх розколоти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь