Чорний одяг має схильність вицвітати при неправильному пранні, коли використовується надто гаряча вода, агресивні мийні засоби або інтенсивне сушіння. Експерти з прання дали поради, як не допустити втрати кольору в чорних речей під час прання, інформує Ukr.Media.
Насамперед вони порекомендували завжди вивчати бирки на одязі, де вказано правильний догляд для того чи іншого предмета гардероба. Там буде вказана температура води, рекомендований режим прання і прасування. Уже на цьому етапі можна запобігти псуванню речі.
Багато хто вважає, що чорні речі можна прати разом із темними предметами гардероба, проте фахівці порадили завантажувати їх у пральну машину окремо, щоб запобігти перенесенню чорного барвника на світліші кольори. Також краще розділяти білизну за типом і вагою тканини, щоб знизити рівень тертя і мінімізувати ризики утворення ковтунців, які також сприяють вицвітанню і зістарюванню речі.
Перед пранням у машинці експерти закликали завжди вивертати чорний одяг навиворіт. Це дасть змогу внутрішній частині тканини прийняти на себе основний удар мийних засобів, які можуть сприяти втраті кольору.
Що стосується самого прання, то краще використовувати холодну воду і вмикати делікатний режим для чорних і темних речей. Короткий цикл у холодній воді зводить до мінімуму негативний вплив прання на тканину.
Крім того, важливо вибрати і правильний мийний засіб, для збереження кольору. Найкраще використовувати рідкий засіб, який спеціально призначений для темного одягу. Якщо ж є тільки звичайний порошок, необхідно використовувати невелику його кількість. Але рідкий засіб, необов'язково для чорного, є більш ефективним варіантом, оскільки краще вимивається з волокон тканини, вважають фахівці. Вони також попередили, якщо засіб для чищення додають одразу в барабан, то робити це слід перед завантаженням туди одягу.
Також експерти порадили використовувати кондиціонер для білизни, щоб запобігти вицвітанню чорного одягу. Але важливо не додавати його у великих кількостях.
Остання рекомендація стосується сушіння. Темні предмети гардероба не слід сушити на відкритому повітрі, оскільки вплив сонячного світла призводить до вицвітання. Якщо говорити про спеціальну сушарку, то в ній рекомендується виставляти нижчу температуру.
Джерело: ukr.media