Ми сповнені бактерій
Звичайно ж, зараз ти скажеш, що знав про це, але ось який примітний факт: швидше за все, ти не знав про те, скільки бактерій ховається під нашою шкірою. Вірно? Спантеличили? Що ж, не будемо мучити з відповіддю. Бактерій цих більше, ніж всіх клітин в людському організмі. Наше тіло просто кишить різними бактеріями, але, на щастя, більшість з них покликані допомогти функціонувати нашому організму. Без них ми б не змогли правильно набирати або скидати вагу, а наша імунна система стала б непотрібною. Вага цих бактерій становить половину галона, а це майже 2 літри (для порівняння: в організмі людини вагою 60 кг міститься не менш 5 літрів крові), інформує Ukr.Media.
Ходячі мерці
Смерть людини в першу чергу означає смерть мозку, але з нашим тілом все інакше. Після констатації смерті деякі клітини організму продовжують бути активними. Відбувається це протягом певної кількості часу. Уяви, як було б жахливо, якби після смерті мозок людини міг виконувати тільки дві функції – їсти й рухатися. Привіт армії зомбі.
Сплячі дерева
У природі все потребує відпочинку. Людина вночі вирушає до сну, звичайно ж, якщо вона не сова, і багато рослини повинні відпочивати. Наприклад, квіти збирають свої бутони, але про це ти міг довідатися і з шкільної програми, а що ти чув про сплячі дерева? У світі, життя інколи пов'язане зі сходом і заходом сонця. Так, група вчених, у Фінляндії провела цікаве дослідження, в якому говориться, що з заходом сонця гілки дерев починають звисати, а зі сходом загальна висота дерева від маківки збільшується на 10 сантиметрів. Це дозволяє говорити про те, що навіть дерева мають свій режим сну і відпочинку, а ти ні.
Ти пройдеш весь світ 5 разів
Не в прямому сенсі, звичайно ж. Хоча, якщо примудрилася побувати в кожній країні, можна назвати тебе щасливчиком. Отже, мова йде про те, що зі свого першого кроку до останнього ти пройдеш відстань, еквівалентну тій, яку ти подолав би, якщо вирішив обійти всю Землю 5 разів. Так що, коли наступного разу хтось скаже тобі, що ти ведеш пасивний спосіб життя, покажи йому цю статтю.
Брижа
Це– новий людський орган. Швидше за все, про нього ти навіть і не чув. Він з'явився у нас відносно недавно (з точки зору історії), так що для загальної ерудиції було б непогано дізнатися про його функції. Брижа є органом, який сполучає кишечник з внутрішньою черевною стінкою і відповідає за роботу імунної системи. Також вона стримує внутрішні органи, коли ми рухаємося. Важливий орган, про який ти тепер знаєш.
GPS знищує нашу природну навігацію
Сьогодні, завдяки сучасним технологіям, ти можеш дістатися куди завгодно, важливо знати лише адресу кінцевого пункту. Маршрут буде побудований, а рекомендації аж до метра перед поворотом допоможуть дістатися у вказану точку. Але найчастіше ми занадто сильно покладаємося на ці технології, тому все більше втрачаємо здатність до природної навігації. У результаті ми можемо отримати покоління, яке абсолютно не вміє орієнтуватися. Воно не зможе обійтися без гаджета. Не завжди варто вдаватися до допомоги технологій, а краще покластися на старі добрі навички, які дала нам еволюція.
Функціонування мозку інтроверта і екстраверта
Ця боротьба, здається, ніколи не вщухне. Нещодавнє дослідження роботи мозку інтроверта і екстраверта додало ще по одному плюсі до скарбнички двох ворогуючих племен. У той час як екстраверти можуть похвалитися відмінною пам'яттю, інтроверти володіють великою кількістю сірої речовини, як би дивно це не звучало. Інакше кажучи, інтроверти можуть краще аналізувати і приймають більш зважені рішення, але дуже погано запам'ятовують деякі речі.
Джерело: ukr.media