Google Glass можуть стати найбільш суперечливим з усіх переносних пристроїв

Роберт Скобл – один з найвідоміших американських техноблогеров. Його називають головним прихильником Google Glass в США. Розробник ПЗ і палкий пропагандист цього гаджета, він як ніхто інший рекламував і популяризував окуляри з моменту їх анонсу компанією Google в 2012 році і тестував гаджет в числі перших. Спочатку Скобл був у захваті і заявляв, що тепер не зможе обійтися без пристрою і дня. Але через кілька місяців блогер змінив своє ставлення. Тепер він називає «розумні» окуляри самим неоднозначним пристроєм з усіх, з якими коли небудь мав справу. «Я тестував ці очки більше року, і враження досить суперечливі, – розповів Роберт Скобл. – Хоча більшість відгукуються про Google Glass досить втішно. Я показував їх, багатьом людям. І реакція завжди була однакова: «Ух ти! Ось це так! А можна спробувати?»

«Розумні» окуляри

Окуляри доповненої реальності Google Glass ще до моменту появи на ринку викликали серед любителів переносних пристроїв ажіотаж. Гаджет являє собою гнучку гарнітуру у вигляді окулярів, над якою трохи вище правого ока розташований маленький дисплей. Пристрій оснащений відеокамерою і сенсорною панеллю на дужці і може підключатися до будь-якого смартфону на iOS або Android через Bluetooth за допомогою програми MyGlass. Підвищений інтерес до Google Glass дозволив компанії-розробнику почати тестування гаджета в 2012 році. Первісна версія вийшла під назвою Explorer. Тоді окуляри були доступні так званої групи дослідників – блогерам, розробниками та іншим фанатам високих технологій і коштували $ 1500. У квітні цього року протягом одного дня окуляри продавали всім охочим. Потім ще одну партію випустили на ринок в травні. А минулого тижня гаджет вперше офіційно перетнув океан і поступив в роздрібний продаж у Великобританії за ціною приблизно $ 1,5 тис. Окремо британцям доведеться платити за додаткову оправу і скла – $ 297 та $ 204 відповідно. В Україні пристрій можна придбати неофіційно за попереднім замовленням. Один з інтернет-магазинів пропонує купити Google Glass за 24 590 грн.

Поговори зі мною

Окуляри перебувають на стадії відкритого бета-тестування, а отже, компанія-розробник буде і далі удосконалювати гаджет. Google Inc. не розкриває даних про продажі, а керівництво компанії підкреслює, що їхня мета – розширити коло користувачів пристрої і подивитися, як люди будуть застосовувати цю технологію.

Роберт Скобл вважає, що міні-комп'ютер, який можна носити як звичайні окуляри, – річ корисна. «Поки кількість функцій досить обмежена, хоча, треба віддати належне, гаджет з кожним місяцем стає все краще», – підтвердив він. Коли блогер почав користуватися пристроєм, що найбільше його вразила можливість управляти Google Glass за допомогою голосових команд. Досить сказати: «Ок, Glass» і дати гаджету завдання – наприклад, зробити фото або записати відео, прокласти маршрут по карті, відправити повідомлення. Інформація виводиться на прозорий дисплей, розташування якого можна підлаштовувати під себе. Пристрій включається, коли користувач закидає голову або натискає на сенсорну панель очок на дужці. Панель реагує на натискання і дозволяє перегортувати інформацію вгору-вниз і вправо-вліво. Так можна зайти в меню або встановити сплячий режим.

Спілкуватися з гаджетом з допомогою голосових команд дозволяє мікрофон на окулярах. Є набір команд англійською мовою, які розуміє Google Glass. Якщо підключити окуляри до інтернету через Wi-Fi і запустити додаток Google Now, можна задавати гаджету питання так само, як Siri на iPhone.

Дисплей в окулярах можна заблокувати і захистити його за допомогою пароля. У разі крадіжки або втрати гаджета можна віддалено стерти всю особисту інформацію через сторінку MyGlass в інтернеті або за допомогою однойменного програми на смартфоні. Своїми враженнями та порадами щодо поліпшення пристрою і можна ділитися в соціальній мережі для користувачів гаджета – Glass Explorer Community.

Допомога дизайнера

Незважаючи на захоплені відгуки фанів, зауважень до продукту також достатньо. По-перше, це ціна. «Гаджет дорогуватий. $ 1500 – це дуже багато, враховуючи невеликий поки набір функцій, – переконаний Скобл. – Думаю, окуляри повинні коштувати не більше $ 500».

Ще один мінус – дизайн. «Виглядають вони зовсім подурному. Хоча вже з'явилися нові оправи, вони як і раніше не відрізняються витонченістю. Я чув, що компанія працює над новими версіями оправ, але поки ти змушений тягати на обличчі величезну штуковину», – говорить Скобл. Дійсно, в березні італійський виробник оптики компанія Luxottica (їй належать такі бренди, як Ray-Ban, Vogue Eyewear, Arnetetto) уклала контракт з Google на розробку дизайну, виробництво і дистрибуцію нових окулярів Google Glass. Глава Luxottica Group Андре Гуерра заявив, що в розробці очок вже беруть участь дизайнери з Ray-Ban і Oakley. Мета – впровадити технологію Glass в дизайнерські окуляри, а не просто встановити гаджет поверх звичайного продукту Luxottica. Коли перші моделі вийдуть на ринок – поки невідома, але повідомляється, що Google буде використовувати роздрібні і оптові мережі Luxottica для продажу.

Синхронизируй це

Не в захваті користувачі і від інтерфейсу, на вивчення якого потрібно витратити чимало часу. Компанія Google опублікувала довідкове керівництво для користувачів очок, але зручність інтерфейсу все ще залишає бажати кращого, впевнений Скобл.

В режимі зйомки відео пристрій працює не більше години, а завантажити фото в інтернет можна тільки через Wi-Fi. Описати картинки досить складно, якщо знаходишся в шумному місці, адже окуляри працюють за допомогою голосових команд.

На думку Скобла, компанія Google має домогтися такої синхронізації пристрою з іншими планшетами та смартфонами, щоб фото і відео можна було моментально редагувати на іншому пристрої, а не гортати їх в Google Glass, оскільки це дуже втомлює. Блогер також ратує за те, щоб гаджет від Google знайшов спільну мову з Facebook, так як платформа Google+, на його переконання, не конкурент дітища Марка Цукерберга.

Особистий простір

Популяризувати пристрій заважають побоювання, що власники Google Glass будуть втручатися в приватне життя оточуючих. Противники ідеї всюдисущих відеокамер охрестили окуляри «шпигунським гаджетом» і вважають його потенційним інструментом стеження.

«Думаю, найбільший прокол компанії – це соціальний момент, – частково погоджується з цими побоюваннями Скобл. – Є місця, де носити Google Glass не можна. Наприклад, коли проходиш паспортний контроль або там, де обмежено використання відеокамер. Знімати пристрій в таких місцях – та ще заморочка, адже гаджет просто так в кишеню не покладеш. Також співрозмовник не бачить, на що саме я дивлюся на екрані, а це призводить до певних проблем у спілкуванні».

Можливо, в окулярах наступного покоління з'явиться додаток – червона кнопка запису, яка буде видно співрозмовнику. Люди повинні знати, що їх записують, впевнений Скобл. А поки в Google радять завжди питати дозволу в тих, кого ви хочете сфотографувати або записати на відео, а вже потім включати камеру.

У деяких штатах гаджет не шанують. Так, в Делавері, Нью-Джерсі та Західній Вірджинії закон забороняє носити Google Glass водіїв, щоб ті не відволікалися на дорозі. У багатьох ресторанах США також встановлено табу на носіння окулярів в приміщенні. До речі, в Україні такого обмеження немає.

А ось бостонські лікарі дали «розумним» очками зелений світло, після того як в медичному центрі Beth Israel гаджет допоміг врятувати життя пацієнта. У постраждалого трапився крововилив у мозок, і він згадав про алергію на медпрепарати, але назвати їх не зміг. Лікар за допомогою окулярів зайшов в базу даних, де зберігалася історія хвороби пацієнта, не залишаючи палати. Це дозволило швидко прийняти рішення, які ліки можна використовувати. Тепер на дверях палат розміщують QR-коди, які пов'язані з історією хвороби пацієнта, щоб медики завжди мали доступ до даних в електронній базі медичного центру.

Поки Google удосконалює свій гаджет, на п'яти їй наступають конкуренти. В Samsung, наприклад, збираються випустити на ринок свої окуляри – Galaxy Glass. Компанія має намір анонсувати свій гаджет на вересневій виставці IFA-2014 в Берліні.

Повна сумісність

Технічні характеристики Google Glass Explorer 2.0
Екран: проекція на скло картинка з роздільною здатністю 640 х 360 аналогічна по сприйняттю 25 дюймовому HD-екрану, розташованому на відстані 2,5 м
Камера: фото – 5 Мп, відео 720р
Внутрішня пам'ять: 16 Гб (доступно 12 Гб)
Сумісність: пристрою на базі iOS 7.x і Android 4.х
Wi-Fi: 802.11b/g 2,4 ГГц
Операційна система: Android 4.0.3 або вище
Датчики: акселерометр, гіроскоп, магнетометр, сенсор наближення,?датчик освітлення
Підключення: Bluetooth wi-fi
Аудіо: мікрофон, динамік кісткової провідності
Зарядка: порт microUSB
Маса 50 г
Кольори: чорний, білий, сірий, оранжевий, синій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь