Які 4 звички продовжать життя на 10 років: поради експертів

Прожити довше на десять років допоможуть чотири звички здорового способу життя, вважають учені. Американські фахівці провели низку досліджень причин ранньої смертності та виявили чинники, здатні зберегти здоров'я на довгі роки, інформує Ukr.Media.

Дієта

Так звана середземноморська дієта в рази знижує ризик розвитку раку, метаболічного синдрому і серцево-судинних захворювань. Вживання в їжу овочів, фруктів і цільнозернових культур також підтримує роботу головного мозку і рятує від депресії.

Склад їжі

Обираючи продукти, вироблені в рідній місцевості, а не екзотичні, тобто не властиві району проживання, людина зберігає молодість. Їжа органічного походження, не отруєна гормонами й антибіотиками, сприяє правильному функціонуванню організму та довголіттю.

Емоційний фон

Уміння позитивно ставитися до життя допомагає знизити рівень стресу — одного з потужних чинників ранньої смертності. Ризик передчасної смерті у таких людей зменшується на 3,7%. Виходить, що щасливі живуть довше за інших на 18%. Пошук натхнення у творчості, спорті, захоплення і спілкування з однодумцями, а також любов до тварин рятують.

Шкідливі звички

Відмова від куріння і пристрасті до алкоголю та наркотичних речовин необхідна, вважають експерти. Люди, які не палять, живуть щонайменше на десять років довше, а обережність у стосунках зі спиртним знижує ризик ранньої смерті до 18%.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь