Як часто потрібно прати постільну білизну?

Але як часто потрібно її змінювати, і яких правил прання дотримуватися, щоб зберегти її чистоту надовго? Розповідаємо в нашій статті, інформує Ukr.Media.

Наша постільна білизна щодня збирає на собі велику кількість бруду та пилу, особливо у тих із нас, хто не користується покривалом для ліжка. Але основні забруднення походять від нашого тіла: людина проводить приблизно сім годин у ліжку щодня, і за цей час її тіло встигає спітніти та виробити інші виділення. Тому питання прання постільної білизни завжди актуальне. Розповідаємо, як часто потрібно це робити і яких правил дотримуватися.

В середньому, люди змінюють постільну білизну кожні 24 дні, і, треба сказати, це досить сильно відрізняється від рекомендованого терміну. Так, потрібно змінювати постільну білизну кожні сім днів, оскільки за цей час на ній встигає накопичитися велика кількість бруду та бактерій.

Необхідно враховувати і ваші індивідуальні особливості. Наприклад, людям з алергічними реакціями, або з домашнім улюбленцем, який спить на господарському ліжку, потрібно змінювати білизну кожні 5 днів. І навпаки: якщо ви не проводите кожну ніч у своєму ліжку, білизну, відповідно, потрібно змінювати з урахуванням тих днів, коли ви буваєте вдома.

Якщо у вас немає можливості або бажання змінювати постільну білизну за вказаними термінами, стеліть тільки нові простирадла та наволочки. Річ у тому, що вони контактують з нашим тілом частіше, ніж підковдри, тому останні можна прати раз на два тижні.

А щоб ваша постільна білизна рідше забруднювалася, дотримуйтеся деяких правил:

Змивайте макіяж перед сном. Цей пункт важливо дотримуватися не тільки для краси нашої шкіри, якій шкодить сон у косметиці, але й для чистоти наволочок. З останніми ваше обличчя має постійний контакт під час сну і не можна допустити, щоб чисте обличчя контактувало з залишками старої косметики. Це правило особливо важливе для тих із нас, у кого є дерматологічні проблеми або підвищена чутливість шкіри.

Приймайте душ перед сном. Під час сну наша шкіра виділяє велику кількість поту, і, приймаючи душ перед сном, ви мінімізуєте бруд на постільній білизні. Все тому, що так ваша білизна стикається тільки з нічними виділеннями, а ті, що були за день, вже змиті вами.

Переселіть улюбленця. Наші домашні улюбленці здаються нам наймилішими створіннями, і так воно і є. Однак вони не такі охайні, як може здатися, адже на їхніх лапах і шерсті накопичується велика кількість забруднень з підлоги, їхнього особистого туалету та з вулиці. До того ж, вони, як і ми, пітніють, але, на відміну від нас, не приймають душ щодня. Тому рекомендуємо вам обладнати окрему лежанку для вашого улюбленця, щоб ваша постільна білизна якомога довше залишалася свіжою.

Як правильно прати постільну білизну?

Враховуйте тип тканини

Як би просто не звучало це правило, багато хто з нас забуває його дотримуватися, виставляючи для всіх видів постільної білизни звичні 60 градусів і режим "Бавовна". Але довговічність нашої білизни багато в чому залежить від того, як ми її перемо, тому будьте обережні з такими тканинами, як льон, шовк, бамбук та іншими.

Знизьте температуру

Якщо ви дотримуєтеся правила прання щотижня, і, до того ж, не лягаєте спати, не прийнявши душ, значить вам не обов'язково прати постільну білизну при високій температурі. Повірте, прання при 40 і менше градусах відпере вашу білизну так само добре, і, до того ж, не зіпсує тканину.

Періть окремо

Багато хто з нас пере постільну білизну разом зі спідньою білизною та рушниками. Однак якщо ви хочете, щоб ваша постільна білизна була свіжою і чистою, рекомендуємо прати її окремо від іншої брудної білизни. Тим більше, що груба тканина рушників зношує тканину постільної білизни.

Варто зазначити, що важливо також вибирати правильні засоби для прання. Завжди використовуйте кондиціонер, що надає тканині приємний аромат і пом'якшує її. Не забувайте й про те, що порошок є менш дієвим засобом для прання, ніж капсули або гель. Так, його вартість, як правило, менша, ніж у більш дорогих аналогів. Однак порошок не завжди відпирає тканину, так що доводиться знову запускати машинку, а також він менше щадить ваші речі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь