Як очистити пральну машину від плісняви

Позбутися грибка складно. Особливо неприємно, якщо пліснява з'являється в пральній машинці і запах залишається на, здавалося б, чистих речах. Ми поспілкувалися з досвідченими господинями, які поділилися з нами суперефективними та простими лайфхаками, щоби очистити машину від плісняви буквально за пару днів, інформує Ukr.Media.

Чому з'являється пліснява

Причин може бути безліч. Ірина, 37 років, розповідає, що в її випадку негативним моментом було використання засобів для прання, які складно прополоскати, у результаті вони залишалися в машинці до наступного прання. Також машинка знаходилася у приміщенні, де підвищена вологість. Не варто забувати, що цвіль може утворитися і через роботу машини тільки на низьких температурах.

Як ефективно боротися з грибком

Оцет

Засіб, який є у кожному будинку. З його допомогою можна боротися навіть з цвіллю, що сильно в'їлася, а вже зі свіжою оцет впорається буквально за одне застосування. Ольга, 41 рік, домогосподарка, рекомендують використати високу концентрацію. Все дуже просто — додаємо оцет у лоток, куди ви зазвичай заливаєте кондиціонер для білизни. Запустіть інтенсивний режим прання. Важливо, щоб вода під час процесу сильно нагрілася, щоб вивести цвіль, і вапняний наліт. Речі в цей момент, звичайно, не кладемо.

Лимонна кислота

Ще один непоганий засіб, який ви знайдете у себе на полицях. Вам знадобиться не більше 200 г лимонної кислоти. Використовуємо кислоту у будь-якому вигляді, але бажано засипати у вигляді порошку. Суть та сама, що й з оцтом — лише кислоту в сухому вигляді засипаємо в лоток для прального порошку. Буквально за одне застосування засіб розчинить свіжу плісняву, а от грибок, що в'ївся, доведеться відпирати в кілька підходів.

Сода

Універсальний засіб, який буде корисним у побуті не лише при боротьбі з пліснявою. Крім того, що сода добре роз'їдає плісняву, вона не залишає запаху. Вам не доведеться вивітрювати ні запах грибка, ні запах самого засобу. Аліса, домогосподарка, 35 років, пропонує ефективну схему. Розводимо соду в склянці і наносимо цей розчин усередині машинки на плісняву. Також додаємо в лоток для порошку. Залишаємо на пару годин відмокати і знову запускаємо прання, звичайно, знову без одягу.

Білизна

Цей засіб згодиться, якщо інші не спрацювали — він 100-відсотковий, але ним не можна зловживати (буквально 1-2 рази на рік). Купуєте літр Білизни та виливаєте її у відсік для прального порошку. Вмикаєте пральну машинку на найгарячіший режим (90 градусів) — звісно без одягу. По закінченню прання — від цвілі не буде і сліду, також зникнуть неприємні запахи. Хлор, який міститься у Білизні знищить всі плісняві спори та відкладення.

Важливо після боротьби з пліснявою дотримуватися нескладних правил, щоб вона знову не з'явилася: після прання залишайте дверцята пральної машини відкритими, щоб барабан встигав просохнути; також треба хоча б раз у неділю запускати режим прання 60-90 градусів — високі температури теж є чудовою профілактикою плісняви; ну і наостанок — краще використовувати рідкі пральні порошки та гелі — вони краще вимиваються з пральної машини та не залишають відкладень, на яких може з'явитися пліснява.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь