Як помітити витік газу і що робити, щоб уникнути вибуху

Газові прилади зручні у використанні і економічні, тому ми часто забуваємо про їх потенційну небезпеку. При цьому щорічно відбуваються аварійні ситуації через вибухи побутового газу. Ми розповімо, як виявити витік самостійно, інформує Ukr.Media.

Способи визначити витік газу

Спочатку газ не має ніякого особливого запаху, але в нього спеціально додають специфічну віддушку, щоб людина могла розпізнати витік. Зазвичай вона схожа на запах гнилої капусти, тухлих яєць або фарби. Зазвичай аварійна служба приїжджає протягом години. У цей час необхідно відкрити вікна в приміщенні і вийти з нього, повідомивши сусідам про свої підозри.

На дотик

Газ невидимий, але витік можна відчути на дотик. Для цього слід провести рукою вздовж примикань, стиків, фланцевих з'єднань газопроводу. Якщо відчуваєте холодне повітря, що йде з труби, значить витік є.

За допомогою мильного розчину

Щоб підтвердити факт наявності витоку, можна провести аналіз з використанням мильного розчину. Для цього необхідно нанести мильний розчин густим пензликом на шланги, труби і стики. Особливо ретельно рекомендують промащувати з'єднувальні елементи.

Після нанесення огляньте кожну ділянку, промазану розчином. Якщо десь з'являються мильні бульбашки, це свідчить про вихід газу в даній зоні.

Використання датчиків і газоаналізатора

Найпростіший і безпечний спосіб полягає в установці газодетектора. Це прилад, який фіксує наявність в повітрі метану та чадного газу.

Як і пожежна сигналізація, прилад почне видавати звук, коли концентрація небезпечних речовин перевищить норму. Деякі датчики працюють від мережі, бездротові — від акумуляторів.

Важливо також уникати установки пластикових газопровідних труб, так як вони схильні до утворення тріщин. Поступово газ буде виходити і накопичуватися, тим самим підвищуючи ризики вибуху або задухи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь