Як прати замшеві кросівки при різних видах забруднень?

Взуття із замші користується популярністю завдяки зручності, стильному і елегантному зовнішньому вигляду. Щоб замшеві кросівки носилися довго і радували око, необхідно знати, як їх правильно прати і чистити. З нашими порадами зберегти або навіть відновити бархатистість, колір і форму матеріалу не складе труднощів. Існує кілька способів випрати замшу. Який саме застосувати залежить від ступеня та типу забруднення, інформує Ukr.Media.

Чи можна прати замшеві кросівки в пральній машинці?

Використовувати пральну машинку можна тільки в екстрених випадках, коли взуття забруднене на 80-90% і більше і його важко буде якісно почистити вручну. Довге перебування у воді може привести до усадки, а вплив хімікатів (порошку) негативно позначається на матеріалах. Страждає не тільки тканина, але і клей, що тримає підошву. Ще один аспект – в пральній машині виріб промокає повністю, що збільшує і так чималий час сушіння. А бажання прискорити процес може тільки нашкодити.

Якщо без цього способу не обійтися, ось його основні правила:

  • 1-2 столові ложки порошку (не відбілюючого!);
  • тривалість не більше години;
  • викручування – 700 обертів;
  • температура – 40-50 градусів.

Порада

Замість порошку рекомендується користуватися гель для прання: він забезпечує більш щадний вплив.

Успіх заходу значною мірою залежить від самих кросівок. Якісний товар витримає автоматичне прання, залишиться тільки організувати правильну сушіння.

Правила сушіння замшевого взуття

Сушіння не терпить поспіху! Що можна і що не можна робити після прання?

  • Не можна сушити біля батареї або кондиціонера, тим більше – прямо на нагрівальному приладі! Волога чудово випарується і при кімнатній температурі.
  • Варто використовувати дерев'яні (їх потрібно обернути пакетом) або пластикові колодки для запобігання деформації і прискорення процесу.
  • Сонячні промені також шкідливі, їх вплив може призвести до вигоряння кольору і зміни форми. Після прання кросівки треба поставити в тінь.
  • Не рекомендується користуватися спеціальними сушарками з нагрівальними елементами: від них на носку можуть з'явитися «хвилі», а від такого нагрівання деякі матеріали, особливо замша, втрачають свій колишній зовнішній вигляд.
  • Безпечний час висихання становить півтора-два дні.

Принципи ручного догляду

Ручні способи чищення безпосередньо залежать від типу забруднень. Якщо це звичайний вуличний пил і земля, замшеві кросівки очистить звичайний пральний порошок. З жирними плямами впорається засіб для миття посуду. Якщо забруднення мінімальні, видалити їх можна звичайною губкою, змоченою в мильному розчині. Для полоскання треба змочити губку в чистій воді і протерти.

Порада

Щоб прати замшеві кросівки було простіше, після намилювання і перед ополіскуванням рекомендується залишити постояти на 3-5 хвилин. Так процедура буде набагато ефективніша.

При значних забрудненнях можна змочити кросівки під струменем з душу перед тим, як приступати до чищення. Щітка повинна бути з м'яким ворсом (жорстка щетина може стерти фактуру замші). Рекомендована концентрація порошку – 1-2 столові ложки на склянку води.

Як повернути кросівкам колишній вигляд?

Приходить час, коли просто випрати замшеві кросівки недостатньо, щоб вони виглядали як нові. Всього кілька простих прийомів легко оновлять їх вид.

  • Як повернути текстуру?

При контакті з водою ворсинки злипаються, тому після сушіння потрібно скористатися спеціальною м'якою пористою губкою для замші. Вона відмінно розгладжує і розділяє ворсинки, роблячи поверхню знову бархатистою.

  • Як відбілити підошву?

Ефективно відбілить і прибере жовтизну суміш із зубної пасти, перекису водню і оцту. Суміш потрібно нанести зубною щіткою на білу поверхню і герметично закрити харчовою плівкою на 2 години. Процес можна повторити 2-3 рази.

Відмінним засобом є гумка для нубуку та замші. Він відмінно маскує потемнілу гуму до першого контакту з водою.

  • Як підклеїти деталі?

Після прання часто відходить гума підошви, особливо на носках і п'ятах. Утворену щілину необхідно знежирити і за допомогою зубочистки нанести поліуретановий клей для взуття. Для склеювання обов'язково треба придавити гуму і потримати 1-2 хвилини. Збільшить ймовірність успіху нагрівання, наприклад, з допомогою запальнички на відстані 5-7 см.

  • Як усунути сліди прання?

Після ретельної очистки буває знову видно клей між підошвою і підставою. Його можна зафарбувати звичайним маркером.

Порада

Профілактика – кращий засіб збільшити тривалість життя улюбленого взуття. Не забувайте про водовідштовхувальні протектори. Одного балончика вистачає дуже надовго. Ця проста процедура, що займає кілька секунд, забезпечить більш тривале збереження замші та її привабливість.

Зберегти красу замші не так складно. Для цього потрібен своєчасний, регулярний і правильний догляд. Дотримання викладених вище порад з прання замшевих кросівок гарантовано збільшить термін їх служби і вбереже від передчасного зносу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь