Як відмити антипригарну сковороду і не пошкодити її

Частинки їжі і жир швидко засихають на посуді, а позбутися від них досить складно. Сковороди з тефлоновим покриттям у жодному разі не можна піддавати впливу сильнодіючих кислот, а також лужних миючих засобів і фізичному впливу, інформує Ukr.Media.

Очищення всередині

Так як саме внутрішнє покриття сковороди, яке найчастіше контактує з їжею, слід відмивати. У разі використання сильнодіючих засобів для очищення переконайтеся в тому, що вони не завдадуть шкоди здоров'ю.

Зверніть увагу, що для очищення сковороди зсередини краще використовувати не покупні засоби, а домашні, які складаються з простих компонентів і мають меншу токсичність. Такі прості і недорогі рецепти допоможуть ефективно очищати посуд, який має антипригарне покриття.

Господарське мило

Для очищення потрібно натерти 1/4 частину мила на тертці, а після перемістити в сковорідку і залити водою. Суміш нагрійте і, не доводячи до кипіння, дайте охолонути природним шляхом. Далі розчин слід вилити, а посуд сполоснути і видалити залишки забруднень за допомогою губки.

Сода

Для того, щоб почистити сковорідку, потрібно на 1 літр води 5 ч. л. соди. Залийте в посудину розчин, доведіть до кипіння, а після прокип'ятіть ще 20 хвилин. Далі суміш слід остудити, вилити і акуратно прибрати за допомогою губки залишки гару. Цей метод підійде і для каструль.

Сода і миючий засіб для посуду

Цей метод трохи схожий на попередній, але відрізняється тим, що завдяки добавці миючого засобу жири руйнуються швидше. Для приготування цього розчину потрібно 1 ст. л. соди, 4-5 крапель засобу для миття посуду і вода — все це залийте в сковорідку і поставте на вогонь. Після того, як все закипить, вимкніть і залиште посуд на 50-60 хвилин, а по закінченні часу злийте розчин і сполосніть сковорідку.

Якщо ви переживаєте, що на антипригарній поверхні залишаться частинки миючого засобу, можете прокип'ятити посуд ще раз, але вже зі звичайною водою.

Сода і клей

Хоча більшість людей впевнені, що застосування звичайного силікатного клею шкідливо для здоров'я, це не так. У тандемі з содою він допоможе повернути посуду той вид, в якому ви його купували. Для приготування розчину потрібен тюбик канцелярського клею і 1/3 частина пачки соди, простір сковороди залийте водою. Прокип'ятіть розчин пів години на повільному вогні, а після залиште на пару-трійку годин. Для посилення ефекту можна залишити посуд з таким розчином на 24 години.

Сода і господарське мило

Налийте у велику каструлю або відро з металу 5 літрів води. У ній слід розчинити 2,5 брусочка господарського мила, яке для початку слід натерти на тертку, а ще 2 пачки соди. У цю ємність слід покласти сковороду і прокип'ятити все приблизно 2-3 години. Після цього вимийте посуд за допомогою стандартного миючого засобу і води.

Сода, миючий засіб і клей

В цьому випадку можна обійтися без кип'ятіння. На 3 літри води візьміть 150 мл засобу для миття посуду, 230 грам соди і 60 грам канцелярського клею. У цьому розчині замочіть сковороду, а після все змийте під струменем води.

Лимонна кислота

Слід налити повну сковорідку води і додати в неї 1 пакетик кислоти. Посудину поставте на вогонь, закип'ятіть. Залиште посуд, поки розчин не охолоне. Після все потрібно злити і промити під водою.

Яблуко

Якщо нагар не сильно в'ївся в стінки сковороди, його можна легко прибрати за допомогою зеленого яблука. Для цього слід розрізати яблуко на дві половинки, причому м'якуш в кожній з них слід протикати ножем. Після половинкою плоду очистить посуд — кислий сік яблука допоможе прибрати нагар. Оброблений посуд залишимо на 40 хвилин, а після все потрібно промити під проточною водою.

Спеціальні засоби

Засоби у вигляді гелю є найбільш концентрованими, тому можна легко очистити навіть найсильніший нагар з зовнішніх стінок сковороди. Слід нанести невелику кількість гелю і дати сковороді постояти на годину. Після цього за допомогою губки зніміть залишок нагару, промийте під проточною водою.

Під час використання спрею витрата засобу буде ще меншою, що допоможе заощадити.

Щоб не зіткнутися з проблемою очищення сковороди, у якій антипригарне покриття, слід добре мити її після кожного використання. Для цього наносите трохи миючого засобу і протирайте посуд і зовні, і всередині.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь