Як видалити червоне вино з килима — лайфхак, який вас вразить

Ми намагаємося акуратно поводитися з їжею та напоями, коли сидимо на дивані або на килимі. Щоправда, напої бувають різними — одна річ, якщо ви пролили воду, і зовсім інша — якщо червоне вино. Як же впоратися з такою плямою?

Так, експерти із прибирання поділилися геніальним лайфхаком — а користувачі Мережі сказали, що спосіб і справді працює. Ділимося алгоритмом:

 • Крок №1. Змішайте одну частину білого оцту із трьома частинами теплої води. Кількість того й іншого залежить від розміру плями.
 • Крок №2. Вилийте суміш на пляму і накрийте чистим рушником.
 • Крок №3. Прогладьте рушник нагрітою праскою доти, поки пляма не перейде на рушник.
 • Чому це працює?

  Суть методу полягає в тому, що тепло праски переносить пляму прямо на рушник. Чим довше ви гладитимете, тим чіткіше бачитимете червоний слід, інформує Ukr.Media.

  Що важливо врахувати?

  • Не треба вмикати пару на прасці — так пляма просто розмокне. Дійте старим-добрим способом: ввімкніть праску на максимум.
  • Можливо, від плями все одно залишиться рожевий слід. Тоді допоможе ось що: налийте на пляму трохи перекису водню. Він працює як відбілювач і помітно освітлює плями.

  Які ще плями можна вивести?

  Такий метод хороший і для плям від кави, білого вина та чаю. А ось для плям із вмістом білка — від яйця, від крові чи м'ясної підливи — метод безсилий. І навіть навпаки: якщо ви нагрієте таку пляму, то вона ще сильніше вбереться в тканину.

  Не варто використовувати багато популярних способів. Один із них — видалити пляму від червоного вина, наливши на неї біле. Можливо, це нейтралізує колір, але нашкодить тканини.

  Як ще можна видалити пляму від червоного вина?

 • За допомогою солі насипте велику кількість на пляму і залиште на 20 хвилин. Коли сіль стане рожевою, заберіть її пилососом. Якщо пляма вже засохла — спочатку налийте на неї теплу воду, а потім насипте сіль (вона втягує лише рідини).
 • Суміш перекису водню та засобу для миття посуду. Змішайте їх у кількості, що дорівнює половині склянки, і налийте на пляму. Важливо: перекис має бути не більше 3%, щоб не залишилося білих плям. Залишіть суміш на пару хвилин, потім збризкайте водою з пульверизатора і промокніть (тільки не тріть) чистим рушником).
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь