Як за допомогою домашніх засобів відновити яскравість і колір речей

Радієте новій яскравій речі, але після десятого прання помічаєте, що кольори потьмяніли або придбали неприємний відтінок? Не поспішайте викидати одяг і білизну — їх ще можна врятувати. За допомогою підручних засобів вийде відновити яскравість і колір тканин не гірше, ніж з використанням дорогих гелів і порошків. А також вони видалять застарілі плями і дрібні забруднення. Запам'ятовуйте п'ятірку ефективних порад, інформує Ukr.Media.

Столовий оцет

Якщо змішати ⅔ склянки 9% столового оцту (звичайного або яблучного) і літр води, вийде відмінний домашній відбілювач. Плями на одязі попередньо обробіть господарським милом і делікатно потріть щіточкою. Одяг із застарілими забрудненнями краще замочити в розчині на 2-4 години, а після випрати вручну. Під час машинного прання додайте порошок і прямо в барабан залийте склянку оцтового відбілювача. За ефективністю розчин дає такий же результат, як хлорвмісні речовини, але діє дбайливіше.

Для шовку та інших делікатних матеріалів варто трохи змінити пропорції. З'єднайте ¼ склянки 9% оцту з літром води. Замочіть речі хвилин на 10-30 і прополощіть в чистій рідині. Перед використанням обов'язково протестуйте засіб на непомітній ділянці одягу (з боку внутрішніх швів). Оцет допомагає відбілити речі, видалити свіжі і застарілі плями, а після висихання спрацьовує як антистатик. З білих тканин засіб виводить розводи від поту і антиперспірантів, а кольоровим повертає колишню яскравість. Якщо одяг забруднений травою, чаєм, кавою, соком, замочіть його на пару годин в оцтовому розчині. Після прання специфічний аромат випаровується.

Рослинна олія

Даний засіб підходить для білих і світлих кухонних рушників, оскільки вони досить швидко сіріють. На кольорових виробах використовувати не варто, інакше вони можуть збліднути. Також розчин видалить засмальцьовані і застарілі плями, а також освіжить запрані скатертини, серветки і махрові рушники. Для безпеки періть вироби в гумових рукавичках і окулярах, щоб оцтова кислота не потрапила на слизові.

Приготуйте розчин з 3 ст. л. рослинної олії, 3 ст. л. оцтової кислоти не менше 70%, 3 ст. л. харчової соди і ½ склянки порошку. З'єднайте всі інгредієнти і розмішайте в невеликій кількості води. Далі візьміть великий таз, залийте в нього 4-5 літрів окропу і додайте отриманий розчин. Занурте в рідину рушники і витримайте 6-8 годин. Після цього виперіть речі звичним способом. Прополощіть рушники в чистій воді з додаванням 1 ст. л. лимонного соку.

Марганцівка

Марганцівка допоможе видалити плями на білих і кольорових речах з натуральних матеріалів. Спершу намочіть забруднення і обробіть їх господарським милом. Далі налийте склянку води і розчиніть в ній пару кристалів марганцівки для отримання рожевої рідини. Налийте в таз окріп і додайте розчин. Наприклад, для п'яти кухонних рушників вистачить однієї склянки марганцівки і двох літрів кип'яченої води. Занурте натерту милом річ, а зверху прикрийте таз поліетиленовим пакетом. Витримайте речі як мінімум 4 години, а краще залиште на ніч. Після гарненько відіжміть вироби і прополощіть в чистій воді.

Сода і гірчиця

Засіб освіжає відтінок речей, особливо вицвілих, і видаляє складні забруднення. Очищувач готується з 100 г харчової соди, 2 ст. л. міцного гірчичного порошку і 100 г лимонного соку. Під час змішування відбудеться реакція — так і повинно бути. Лимонна кислота загасить соду, тому утворюється піна. Гірчиця ж розмилить воду і допоможе розчинити забруднення в волокнах тканин. Отриманий засіб можна використовувати і для машинного, і для ручного прання. Головна умова — додавати склад в дуже гарячу воду. Так ви легко позбавите речі від жовтизни, посіріння і пожвавите відтінок махрових рушників. Замочіть білизну в розчині хвилин на 30-40, виперіть зручним способом і прополощіть.

Соду можна використовувати і для відбілювання дитячих речей з натуральних матеріалів. Розведіть в 10 літрах води 2 ст. л. продукту. Замочіть одяг на дві години і виперіть. Щоб освіжити лляні речі, додайте 200 г соди прямо в відсік для порошку і запустіть прання в машинці при 60-90 градусах. Каустичну (білизняну) соду застосовувати не варто, оскільки вона діє дуже агресивно, може викликати роздратування шкіри і зруйнувати волокна кольорових матеріалів.

Аспірин для дитячого одягу

З дитячим одягом відмінно справляється аспірин, який продається в кожній аптеці. Засіб добре виводить різні плями на зразок слідів від їжі, соків, ягід, а також використовується для кольорових речей. Ще одна перевага — аспірин гіпоалергенний і підходить для чутливої дитячої шкіри. Розмішайте в половині склянки води 10 таблеток. Обробіть розчином забруднення на речах і залиште години на 3. Далі виперіть і прополощіть одяг. Під час машинного прання таблетки можна подрібнити і засипати в відсік для порошку.

На відміну від покупних хімічних засобів, народні речовини працюють менш агресивно і не руйнують структуру волокон. Якщо одяг або домашній текстиль пожовтіли, посіріли, потьмяніли або неабияк забруднилися, спробуйте один із запропонованих лайфхаків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь