Як за допомогою склянки з водою визначити вологість повітря в кімнаті

Від вологості повітря в квартирі залежить багато чого, наприклад, стан шкіри чи здоров'я. Зазвичай вологість вимірюють спеціальним приладом гігрометром, але є він не у всіх. Ми дізналися, як можна виміряти вологість повітря склянкою води, інформує Ukr.Media.

Для цього вам знадобиться скляна склянка та вода. Попередньо її потрібно охолодити у холодильнику до 2-4 градусів. Для цього поставте склянку на 15-20 хвилин на нижню полицю холодильника.

Після цього віднесіть його в ту кімнату, де ви хочете виміряти вологість повітря. Коли у склянці трапиться коливання температури, на стінках утворюється пара та невеликі крапельки. Тепер потрібно дивитися, за який час краплі води пропадуть зі склянки.

Якщо вологість низька і становить 20-30%, то краплі зникнуть дуже швидко. При цьому пара зникне за 10 хвилин. Недолік вологи можна відчути і самостійно, наприклад, якщо людина довго перебуває в кімнаті з низькою вологістю, у неї висихають слизові оболонки і з'являються побічні ефекти. До них відносять набряк носа та свербіж в очах.

Нормальною вологістю вважається 40-60%. У такому середовищі краплі води на склянці зникатимуть дуже повільно і не стікатимуть. Це — комфортна вологість, при якій не псуються шкіра та волосся, а людина в такій кімнаті почувається нормально.

Висока вологість 80-100%. Це покаже склянка, де багато крапель і вони стікають вниз цівками води. Дуже висока вологість також може зашкодити людині. Річ у тім, що в кімнаті з високою вологістю псуються меблі і з'являється пліснява, яка викликає хвороби та алергічні реакції.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь