Як забезпечити безпеку дитині при катанні на санках

Катання на санках — популярна зимова розвага в багатьох країнах, яка, на жаль, нерідко закінчується травмами. Особливо часто під час катання травмуються діти, інформує Ukr.Media.

У зв'язку з цим фахівці з дослідницького інституту Ебігейл Векснер (США) опублікували кілька порад для батьків, які допоможуть уберегти дитину від травм під час катання на санках, щоб веселе і приємне проведення часу не закінчилося в лікарні.

Одягайте дитині шолом

За статистикою, травма голови — одне з найчастіших пошкоджень під час катання на санках, тому фахівці радять не нехтувати захисною екіпіровкою. Найкраще дітям підійдуть правильно підігнані шоломи для зимового спорту або велосипедні шоломи.

Ретельно вибирайте сани

Вибирайте санки, якими дитина легко зможе керувати самостійно. Бажано, щоб в них було передбачено екстрене гальмування. Також обов'язково дотримуйтесь рекомендацій виробника за кількістю людей, які можуть безпечно вміститися на одних санях.

Перевіряйте навколишнє середовище

Безпечне середовище для катання на санках повинне:

  • Бути вільним від перешкод (дерев, каменів, світлових стовпів, стін і т.д.).
  • Мати достатню кількість простору в кінці спуску, щоб сани могли безпечно сповільнитися. Уникайте спусків, які закінчуються вулицею, обривом, паркуванням або водоймою, наприклад, річкою або ставком.
  • Розташовуватися далеко від транспортних засобів, таких як: квадроцикли, снігоходи, автомобілі і т.д. Використання цих типів транспортних засобів для буксирування саней може привести до серйозних травм і навіть до смерті.

Навчіть дитину самостійно керувати санями

Дитина повинна знати, як правильно сидіти на санях: як ставити ноги, триматися руками, відштовхуватися, гальмувати і т.д. Також варто пояснити, як скочуватися, щоб уникнути зіткнень з іншими людьми.

Не залишайте дитину без нагляду

Наявність дорослого, який може перевірити навколишнє середовище на наявність небезпек і переконатися, що діти дотримуються всіх правил безпеки під час катання на санках, допоможе запобігти травмам. Тому завжди будьте поблизу поки ваша дитина катається на санках, або по можливості катайтеся разом з нею.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь