Дуже неприємно, коли нова річ після прання втрачає колір, блідне, та ще й забарвлює інші вироби. Щоб цього уникнути, деякі обробляють тканину перед пранням розчином солі, оцту і навіть скипидару і лише після цього починають прати. Така обробка забирає багато часу, але є відмінний лайфхак, який дозволить зберегти початковий зовнішній вигляд тканини після прання без особливих грошових витрат, інформує Ukr.Media.
Що робити, щоб речі не злиняли під час прання
Навіть якщо прати виріб за всіма правилами, дотримуючись рекомендованого температурного режиму, є ймовірність, що неякісна тканина почне линяти, втрачати колір і зіпсує зовнішній вигляд інших речей. Щоб цього уникнути, можна придбати спеціальні серветки для запобігання фарбування речей при машинному пранні. Вони абсорбують частинки фарби, що відокремилися від тканини під впливом гарячої води, і таким чином перешкоджають фарбуванню інших речей. А можна заощадити і виготовити їх самостійно. Це можна зробити за допомогою підручних засобів, які знайдуться, мабуть, в будь-якому будинку. Знадобиться всього лише сода і біла тканина.
Як самому зробити такі серветки
Тканина для основи підійде будь-яка, але краще використовувати ту, що виготовлена з натуральних матеріалів — лляну, бавовняну або полотняну. Головна вимога — вона повинна бути білою.
Соду необхідно прожарити в духовці або на сковороді на невеликому вогні протягом 10-15 хвилин, а потім розчинити у воді кімнатної температури. Попереднє прожарювання посприяє швидкому розчиненню соди. Тканину нарізаємо на невеликі шматочки, приблизно розміром з долоню, і замочуємо на кілька хвилин в отриманому розчині соди. Потім віджимаємо і просушуємо. Надалі при пранні речей, що "линяють" або спільному пранні речей різних кольорів досить просто покласти одну серветку в пральну машинку разом з одягом.
Найбільш надійний спосіб уникнути втрати кольору — вибирати якісні вироби. Можна ще до покупки визначити, чи буде одяг линяти. Досить потерти його шматочком білої бавовняної тканини або білої серветки, і якщо та забарвиться, купувати його не варто. Однак, навіть якщо річ линяє, не варто засмучуватися — лайфхак з цієї статті дозволить зберегти одяг в первозданному вигляді.
Джерело: ukr.media