Як зрозуміти, що ваше життя потребує перезавантаження

В житті кожної, або майже кожної людини настає момент, коли відчувається деякий застій. Змінити прізвище? Перефарбувати волосся і кардинально змінити імідж? Продати все і поїхати жити в чужу країну? Поміняти сферу діяльності на кардинально протилежну?

Такі думки відвідують багатьох, але вирішуються на глобальні зміни одиниці. Більшість ніби й розуміє необхідність змін, але боїться зробити крок вправо або вліво зі звичною стежки. І продовжує далі занурюватися в болото вже набридлої рутини. Хтось боїться реакції оточуючих – сім'ї, друзів, колег. Хтось панічно боїться помилитися, адже на новій і невідомій дорозі не знаєш, чого очікувати, передає Ukr.Media.

Хтось може сказати, що бажання втекти від самого себе – це ознака слабкості і "нема чим зайнятися". Але це поверхневі міркування. Адже якщо людина зважилася змінити вже усталену картину її життя, значить вона вже не відчуває фарб цього самого життя. Стало нудно, ні вогню, ні дзвінка. Хочеться нових емоцій, нових вражень, нових горизонтів. Крім того, можливо, людина втратила зв'язок зі своїм справжнім "Я", вона втратила саму себе. І це не абстрактні фрази, втратити самого себе – це насправді страшно.

Зміна обстановки, прагнень, зміна оточення, змусять по-іншому подивитися на багато речей. Відбувається переоцінка себе, розкриваються ті якості, про які раніше й не думав.

Коли людина опиняється на порозі рішення змінити своє життя – це означає, що людина втратила саму себе, в якийсь момент відвернулася від своєї сутності. Це означає, що було скоєно стільки помилок, що єдиним варіантом залишається повністю поміняти світогляд і саме життя. Або, навпаки, затягнувся застій, і потрібно зробити щось, щоб вирвати себе з цього "болота".

Перш ніж братися за реконструкцію свого життя, потрібно чесно відповісти собі на питання: це самостійне рішення або тиск ззовні. Може це потрібно комусь іншому, наприклад родині. Або друзі вважають таку людину кимось на зразок "білої ворони" і це тисне. Якщо дійсно вплинув хтось, то потрібно задуматися над тим, що не можна бути хорошим для всіх. Людина має змінюватися тільки для самої себе, для кращого життя, але ніяк не для когось іншого.

Якщо ж бажання змін сильні, потрібно діяти. Корисно скласти план дій. Не обов'язково складати план на 5 років вперед, досить розписати план на найближчий час. Це допоможе тримати ситуацію під контролем. Непогано писати великі цілі і проміжні кроки у напрямку до них, і таким чином відстежувати динаміку свого шляху.

Важливо розуміти, що випробовувати побоювання, страх, непевність на порозі нового життя – це нормально. Також як і плутанина в голові, і незнання чого-небудь – це теж не страшно.

Потрібно бути готовим до того, що колишнє оточення, знайомі, друзі, можуть піти разом з колишнім життям. У всього є своя ціна. Натомість життя тим самим розчистить шлях для нових знайомств, нових однодумців і нових шляхів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь