Кульова блискавка – нерозгадана таємниця природи

Що таке кульова блискавка, і чому ця таємниця досі не вивчена наукою? Що ховається за містичним появою загадкового згустку енергії, якої так боялися середньовічні європейці?

Існує думка, що це посланці позаземних цивілізацій або взагалі, істоти, що наділені розумом. Але чи так це насправді?

Давайте розберемося з цим надзвичайно цікавим явищем, інформує Ukr.Media.

Що таке кульова блискавка

Кульова блискавка – рідкісне природне явище, виглядає як куля, яка світиться і плаває в повітрі. Це куля, що світиться, з'являється, як здається, нізвідки і зникає в розрідженому повітрі. Її діаметр варіюється від 5 до 25 см.

Зазвичай кульову блискавку можна побачити безпосередньо перед, після або під час грози. Тривалість самого явища коливається в межах від кількох секунд до кількох хвилин.

Тривалість існування кульової блискавки має тенденцію збільшуватися з її розміром і зменшуватися з її яскравістю. Вважається, що кульові блискавки, мають виразний помаранчевий або блакитний колір, існують довше, ніж звичайні.

Кульові блискавки, як правило, летять паралельно землі, але також можуть рухатися вертикальними стрибками.

Зазвичай така блискавка спускається з хмар, але також може раптово матеріалізуватися на відкритому повітрі або в приміщенні; вона може проникати в кімнату через закрите або відкрите вікно, тонкі неметалеві стіни або димар.

Таємниця кульової блискавки

У першій половині 19 століття французький фізик, астроном і натураліст Франсуа Араго, можливо першим в історії цивілізації, зробив збір і систематизував усі відомі на той час свідчення появи кульової блискавки. В його книзі було описано більше 30 випадків спостереження кульових блискавок.

Висунуте деякими вченими припущення про те, що кульова блискавка являє собою плазмову кулю, було відхилено, оскільки «гаряча куля з плазми мала би піднятися вгору як аеростат», а цього кульова блискавка якраз і не робить.

Деякі фізики припускали, що кульова блискавка з'являється завдяки електричним розрядам. Наприклад, російський фізик Петро Леонідович Капіца вважав, що кульова блискавка виникає без електродів, як розряд, який викликається високочастотними (НВЧ) хвилями невідомого походження, існуючими між хмарами і землею.

Згідно іншої теорії, зовнішні кульові блискавки викликаються атмосферних мазером (квантовим генератором НВЧ-діапазону).

Двоє вчених з Нової Зеландії Джон Абрамсон і Джеймс Диннис – впевнені, що кульові блискавки складаються з клаптиків кульок палаючого кремнію, які створені ударом в землю звичайної блискавки.

Згідно їх теорії, коли блискавка вдаряє в землю, мінерали розпадаються на крихітні частинки кремнію і його складові – кисень і вуглець.

Ці заряджені частинки з'єднуються в ланцюжки, які продовжують формувати вже волокнисті сітки. Вони збираються разом в «клочковату» кулю, який підхоплюється повітряними потоками і світиться.

У науковому середовищі існує безліч гіпотез походження кульових блискавок, про яких немає сенсу розповідати, так як всі вони є тільки припущеннями.

Кульові блискавки Ніколи Тесли

Першими дослідами з дослідженням цього загадкового явища можна вважати роботи Тесли в кінці 19 століття. У своїй короткій замітці він повідомляє, що, за певних умов, запалюючи газовий розряд, він, після вимкнення напруги, спостерігав сферичний розряд, який світиться, діаметром 2-6 см.

Однак, Тесла не повідомляв подробиці свого досліду, так що відтворити цю установку було важко.

Очевидці стверджували, що Тесла міг робити кульові блискавки на кілька хвилин, при цьому він їх брав в руки, клав у коробку, накривав кришкою і знову діставав.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь