Метод Кондо: як змінити життя прибиранням

Дім — це наша фортеця, наш оазис і місце, де можна бути собою. Не дарма кажуть: якщо хочете змінити життя, почніть з порядку в будинку, інформує Ukr.Media.

Осінь — чудова пора для змін, тому саме час ознайомити вас з філософією Марі Кондо. Ця тендітна японка вже відома у всьому світі завдяки своїй унікальній авторській методиці прибирання. Щодо Кондо — кілька опублікованих книг, понад 3 мільйона шанувальників у Instagram і свій проєкт на Netflix. Якщо ви думаєте, що методика гуру прибирання полягає в новаторському способі витирати пил, то ви помиляєтеся. Система збирання Марі Кондо — це ціла філософія життя. Суть в тому, щоб розумно, раціонально та усвідомлено організувати простір в будинку. Як фахівець з організації побуту, Марі Кондо впевнена, що саме це допоможе навести порядок у житті і зробити своє життя щасливішим.

Правила прибирання за методикою Марі Кондо, які зроблять вас щасливими.

Візуалізуйте

Як і в будь-якій справі, важливо розуміти, яким ви хочете бачити кінцевий результат. При цьому краще мислити глобально: не "порядок на книжковій полиці" або "відполірована до блиску підлога", а "затишний, світлий і красивий будинок, в якому мені і моїм близьким приємно жити/перебувати". Повірте, така установка дуже важлива, адже за методикою Марі Кондо ви не займаєтеся щотижневим прибиранням квартири, ти облаштовуєте свій побут, що впливає на загальну якість вашого життя.

Сортуйте речі не по кімнатах, а за категоріями

Ми звикли починати прибирання в одній з кімнат, поступово переміщаючись в інші. Автор бестселера "Магічне прибирання" стверджує, що правильніше сортувати речі за категоріями. Зберіть всі книги, весь одяг, косметику і, наприклад, прикраси і знайдіть для кожної категорії речей своє місце так, щоб вони зберігалися разом, а не мігрували окремо по всій квартирі.

Кожна річ повинна мати своє місце

Це правило безпосередньо пов'язане з першим. Абсолютно кожна категорія речей повинна мати свій куточок, свій "будиночок". Повернемося до прикладу з книгами. Замість того, щоб розкладати їх по всьому будинку (трохи на комоді, кілька на підвіконні, парочка на кавовому столику), знайдіть одне конкретне місце для своєї домашньої бібліотеки.

Наприклад, вирішіть для себе, що тепер всі книги будуть лежати на полиці у вітальні. Який результат? Тепер, коли ви розкладаєте книги, ви займаєтеся лише однією полицею, а не усіма куточками в будинку, де ці книги можна знайти. Коли вам потрібна одна з них, ви просто йдете шукати її в строго відведеному для неї місці, а не шукаєте по всій квартирі. Це не тільки дуже зручно, але також економить сили і час.

Зберігайте послідовність

Тепер, коли ви знаєте, що краще наводити порядок ґрунтуючись на правилі "категорій", потрібно вибрати ту категорію речей, з якої ви почнете прибирання. До речі, Марі радить не починати з речей, з якими нас пов'язують спогади або сильні емоції: старі фото або сувеніри з подорожей змусять вас поринути в ностальгію, що завадить зосередитися на прибиранні. Краще почати з одягу, перейти до книг, косметики та інших дрібниць. Наведення порядку в більш простих і не викликаючих емоції категоріях допоможе вам підготуватися до зустрічі з "сентиментальними" речами.

Ностальгія — ворог порядку

Як не дивно, але саме речі, які гріють душу є основною причиною хаосу в будинку. Однак Кондо ні в якому разі не закликає нас прийняти і полюбити аскетичний мінімалізм в інтер'єрі, швидше — навчитися відрізняти справді потрібні й дорогі нам речі від сміття, що шкода викинути.

У цій ситуації потрібно застосувати головне правило всієї методики гуру порядку — задайте собі питання: "чи викликає ця річ у мене радість?" Якщо ваша відповідь "ні" — викидайте її або віддайте комусь, навіть якщо колись вона була вам дорога. Якщо зараз вона не викликає у вас приємних емоцій, не чіпляйтеся за спогади — нехай вони живуть у вашій голові і в серці, а не в штучці, яка захаращує дім. Навчіться викидати непотрібні речі з дому і з свого життя. Суть методу дуже проста: нехай у вашому домі буде тільки те, що приносить радість.

Складаємо правильно

Ви поділили речі на категорії, знайшли для них місце, а тепер настав час скласти їх. Щоб заощадити місце в шафі і не забувати про речі, що лежать у його глибинах, спробуйте складати їх в ящики як орігамі! Так вони будуть займати менше місця і будуть завжди в полі вашого зору.

Коробки — наше все

Марі Кондо — прихильниця… коробок і пластикових контейнерів! Вона вважає, що навіть коробки з-під взуття можуть стати в нагоді, адже в них можна складати все що завгодно: косметику, гаджети, ліки, прикраси, чистячі засоби, документи. Якщо коробки виглядають не дуже естетично, просто обклейте їх красивим папером або заховайте в ящики. Головне, що в коробках речі не будуть розкидані так, як, наприклад, у тих же ящиках і шафках.

Просто постарайтеся складати все у вертикальному положенні, щоб відкривши кришку, ви відразу могли знайти те, що вам потрібно. Коробки можуть бути не тільки функціональними, але і стильними елементами вашого інтер'єру.

Любіть свою річ

Підхід Марі до речей дивний: можливо завдяки тому, що вона росла в Японії, Кондо сприймає їх як щось живе, що має свою енергетику, свої почуття. Може, для деяких це звучить абсурдно, але факт залишається фактом: деколи ми зневажливо ставимося до своєї власності. Скільки разів ви купували якусь річ, яку кидали на дно шафи і забували про неї? Марі Кондо впевнена, що якщо ми наводимо порядок у домі, то речі стають щасливішими, тим самим роблячи нас щасливішими.

Зосередьтеся і насолоджуйтеся наведенням порядку

Як ви вже зрозуміли, Марі Кондо сприймає порядок через призму духовності, гармонії та емоцій. Цікаво, що коли коуч вперше заходить в будинок клієнта, вона читає молитву, яка допомагає налаштуватися на потрібний лад. Ви, звичайно ж, перш ніж навести порядок в домі не зобов'язані читати молитви і медитувати, але радимо звернути увагу на усвідомленість і зосередженість, з якою Кондо підходить до питання прибирання.

Багато хто з нас звикли прибирати, паралельно дивлячись фільм, слухаючи музику або розмовляючи телефоном. В результаті наш дім, дійсно, виглядає чисто. Однак, чи відчувається у всьому цьому затишок і гармонія? Марі вважає, що займаючись організацією свого домашнього простору, важливо зосередитися. Машинальні рухи, голова забита іншими думками — так ви приберете "по верхах", але від хаосу не позбудетеся. Зосередьтеся і насолоджуйтеся процесом створення затишку у своєму гніздечку і гармонії у своєму житті.

Створіть свій куточок

Кожен з нас має потребу в особистому просторі, "притулку", в "місці сили" — називайте як хочете. У книзі Марі Кондо говориться, що "мати особистий простір дуже важливо для душевного комфорту. Він буде гріти вас зсередини, "немов теплий кіт за пазухою в зимову холоднечу". Саме тому подбайте про те, щоб у вашому домі з'явився такий куточок: м'яке крісло, де ви можете насолодитися книгою і чаєм, ванна кімната — обитель ефірних масел і улюблених свічок або затишно облаштований балкончик. Не важливо, що це буде, головне — це те, щоб в цьому місці ви відчували себе безпечно, тепло і розслаблено.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь