На які параметри потрібно звернути увагу, вибираючи пральну машину в будинок

Обов'язково звертайте на ці параметри увагу при покупці пральної машини. Тоді вона прослужить вірою і правдою довгі роки, інформує Ukr.Media.

Завантаження: фронтальне чи вертикальне

Машинки з вертикальним типом завантаження білизни коштують дорожче. Перевага таких агрегатів в тому, що навіть під час прання, натиснувши на «паузу», можна відкрити верхню кришку і закинути забуту річ. До того ж вертикальний варіант зручний для малогабаритних квартир — як то кажуть, «впихнути» помічницю можна в найвужче і важкодоступне місце.

У "пралок" з фронтальним типом завантаження з лицьового боку — посередині — розташований люк. Речі завантажуються через нього. Поки всередині знаходиться вода, кришку відкрити не можна, вона заблокована, тому додати щось з речей в неї, поки не закінчиться цикл прання, не вийде.

Завантаження в кілограмах

Якщо ви перете 1-2 рази на тиждень, беріть до уваги кількість людей в сім'ї:

  • для 2-х осіб досить завантаження на 3-4 кг;
  • для сім'ї з 3-4 осіб підійде машина з завантаженням 5-6 кг;
  • для великої родини від 5 осіб беріть агрегат з можливістю завантаження 7-9 кг.

Тип мотора пральної машини

У сучасних пральних машинах встановлюють один з двох типів двигунів:

  • колекторний (стандартний);
  • інверторний.

Другий тип — інверторний — працює набагато тихіше, особливо при віджиманні. Вважається також, що він надійніший: деталі такого двигуна менше зношуються. Зазвичай, інверторні "пралки" коштують трохи дорожче стандартних.

Рівень шуму під час роботи

В середньому у будь-якої пральної машини він в межах 60-85 децибел. Машини з рівнем шуму до 70 дБ вважаються найбільш комфортними для роботи в будинку/квартирі.

На якій швидкості віджимає

Більшість завдань пральна машина прекрасно вирішує на оборотах 1000 разів на хвилину. Тому 2000 оборотів — просто зайва переплата грошей. Якщо немає місця, де сушити мокрий одяг, можна вибрати помічницю з функцією сушіння. Однак тут є свої підводні камені: майте на увазі, що сушка білизни в машині — зручна функція, але не економічна. Щоб просушити великий обсяг речей, знадобиться кілька годин, і за цей час витрачається багато електроенергії.

Клас енергоефективності

Чим вище клас, який позначається латинськими літерами A, B, C, D і так далі, тим менше кіловат електрики потрібно агрегату для прання. Машини класу А споживають найменше енергії, а найекономічнішими будуть пральні машини з класом А+ або А++, перучи при t нагріву води 60°С, вони витрачають приблизно 0,15-0,20 кВт/год.

Програми прання

У переважної більшості машин функціонал особливо не відрізняється. Основні програми: прання бавовни, делікатне прання (для вовни, шовку, синтетики). Додаткові програми можуть бути такими «джинси», «спортивний одяг», «замочування», «попереднє прання», «ручне», «економічне», «швидке прання», «дитячі речі», «прання бульбашками», «обробка парою» і деякі інші. Погодьтеся, не всім потрібно стільки різноманітності у функціях, тому кожен вирішує для себе, чи варто за них переплачувати. На практиці перевірено, що навіть з мінімумом програм білизна добре відпирається і виполіскується!

Важливо! якщо в родині маленькі дітки, купуйте пралку з функцією автоматичного блокування системи управління.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь