Нейробіка: корисна й ефективна зарядка для мозку

Щоб підтримувати м'язи в тонусі, ми робимо зарядку, займаємося різними видами спорту. Але багато хто забуває, що не тільки тіло, але і наш мозок потребує навантаження, інформує Ukr.Media.

В епоху комп'ютерних технологій та вільного доступу до будь-якої інформації мозок перевантажений інформацією, і, здавалося б, йому потрібен відпочинок. Однак одноманітні завдання і швидке отримання відповіді на будь-яке питання лише роблять мозок лінивішим.

Як влаштувати тренування для мозку, присвятивши цьому 5 вільних хвилин.

Чому мозку потрібна «зарядка»

Головний мозок являє собою складний орган. Він головний «диригент» все, що відбувається в нашому організмі. Мільярди нейронів створюють між собою зв'язки, коли мозок активно працює. Відповідно, чим цих зв'язків більше, тим ми розумніші, ерудованіші і креативніші. І навпаки, якщо якісь зв'язки рідко використовуються, то вони просто «зникають», роблячи нас у якомусь сенсі дурнішими.

Американський нейробіолог Л. Канц прийшов до висновку, що при постійному виконанні одноманітних завдань розумові здібності людини знижуються, а також погіршується увага і пам'ять.

Сучасне життя схоже на «день бабака». Ми встаємо вранці від дзвінка будильника, снідаємо і йдемо звичним маршрутом на роботу, а ввечері дивимося телевізор або бездумно перегортаємо новини в соціальних мережах. Такий режим автопілота не дає шансу мозку включитися в роботу. Наш «диригент» просто отримує і переробляє інформацію, використовуючи одні і ті ж старі, вже створені нейронні зв'язки.

Однак вченими було доведено, що головний мозок, як і наші м'язи, може прокинутися від сплячки і почати створювати нові нейронні зв'язки при певному навантаженні. Для цього йому потрібні складні неординарні завдання, нові враження та яскраві емоції.

Освоюємо нейробіку

Нейробіка − це спеціальні вправи для розвитку пам'яті, уваги і мислення. Їх головна мета – змусити працювати різні ділянки мозку, тому головними принципами є новизна і відмова від шаблонів у вирішенні будь-яких завдань. Обдумування незвичайних рішень дозволить мозку почати роботу в новому для нього напрямку, а для цього потрібно буде «виростити» нові зв'язки.

Для нейробіки не знадобиться виділяти окремий час і місце – досить трохи змінити свої звички і приділяти 5-10 хвилин на день простим вправам. Ось кілька ідей для інтелектуального тренування.

  • Намагайтеся частіше задіювати різні органи почуттів у незвичній для них ситуації. Наприклад, при перегляді фільмів ми покладаємося на зір і слух. Вимкніть звук і спробуйте зрозуміти розмову діючих осіб на екрані тільки по губах.
  • Змініть свій звичний маршрут від дому на роботу. Якщо ви їздите на транспорті, то вийдіть на зупинку раніше і прогуляйтеся.
  • Подорожуйте. Нові місця є відмінним способом дати мозку нові враження. Не обов'язково їхати в інші країни – просто вивчіть своє рідне місто. Зазвичай ми добре знаємо лише район проживання, але крім нього є ще безліч цікавих місць.
  • Вивчайте нові запахи. Це можуть бути аромати спецій, нові парфумерні композиції, квітучі рослини або ароматичні масла.
  • Розвивайте тактильні відчуття. Закрийте очі і попросіть кого-небудь щось написати на вашій руці. Зможете вгадати слова, не відкриваючи очей?
  • Поверніть ноги у тих діях, коли ми зазвичай використовуємо руки. Спробуйте підняти ручку, використовуючи лише пальці ніг.
  • Нейробіка просунутого рівня

    Хочете щось складніше? Тоді спробуйте виконати наступні завдання.

  • Візьміть 2 маркера або фломастера в різні руки. Одночасно починайте малювати геометричні фігури, але різні. Однією рукою малюємо трикутник, а іншою – коло або квадрат. Намагайтеся, щоб фігури були рівними. Закінчити малюнок слід одночасно. Впоралися? Тоді ускладнюємо. Ставте таймер на 1 хвилину. Яка рука намалює фігур більше – права чи ліва?
  • Покладіть одну руку на голову, іншу − на живіт. Легенько плескайте себе по голові, а на животі виконуйте кругові рухи. Спочатку руки захочуть синхронно виконувати щось одне, але ви не здавайтеся. А потім поміняйте завдання: на голові малюємо кола, а по животу легко ляскаємо.
  • Виконуйте ці вправи регулярно, і ваш мозок стане працювати краще і продуктивніше. Так ви збережете ясність думки і високі розумові показники до глибокої старості!

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь