Ось чому в липні і серпні 31 день, а в лютому взагалі 28

Чи задавалися ви хоч раз питанням, чому в улюблених літніх місяцях липні і серпні – однакове число днів: адже в інших їх кількість чергується, а в лютому взагалі 28. Календар – справа звична, але ж є причина, по якій він так влаштований? Для цього нам потрібно зробити невеликий екскурс в історію, інформує UkrMedia.

Ми живемо за григоріанським календарем, який був придуманий ще в Стародавньому Римі. У часи Юлія Цезаря парні місяці отримали 30 днів, непарні – 31. Коли Юлій Цезар помер, громадяни Риму вирішили увічнити пам'ять про нього в календарі, замінивши місяць квінтіліс на липень (російською мовою назва місяця "Июль" схожа з ім'ям імператора "Юлій").

Але звідки з'явився 31-й день у серпні, запитаєте ви. Всьому виною людське марнославство – наступний імператор, Октавіан Август також побажав мати іменний місяць. Таким чином слідом за липнем з'явився серпень (російською мовою "Август") і суто з політичних міркувань він також отримав 31 день.

Однак календар не гумовий, тому довелося забирати добу в іншого місяця. Ним став лютий, і тепер у нього всього 28 днів. Тут, до речі, теж доклав руку Юлій Цезар, який ввів систему високосних років, у яких 366 днів замість 365. Це було зроблено для того, щоб календарний рік відповідав періоду обертання Землі навколо Сонця, а він становить 365 діб і 6 годин.

Чому постраждав лютий, втрачаючи законні дні? Справа в тому, що за римським законам рік починався не як у нас, в січні, а в березні, тому лютий був останнім місяцем у році. А останній, значить, і кілька днів у нього можна відібрати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь