Ось карта місць, де цього літа побиті всі температурні рекорди. Земля перетворюється в пекло!

Наприкінці червня і на початку липня 2018 року у всьому світі було зареєстровано рекордне підвищення температури, викликане незвичайноїю глобальною тепловою хвилею, інформує Ukr.Media.

Експерти побоюються, що цей ефект, відомий як Arctic Amplification, викличе екстремальні погодні умови на всій планеті.

Як працює Арктика?

Морський лід допомагає підтримувати холодну атмосферу. Його білизна відображає велику частину енергії Сонця в космос і фізично ізолює арктичну атмосферу від Північного Льодовитого океану.

З меншою кількістю морського льоду двері холодильника залишаються відкритими: темна вода, яка легко поглинає сонячну енергію влітку, нагріває океан, що призводить до ще більшого підвищення температури.

У Шотландії зафіксували рекордну температуру – 33,2 ° C. У Глазго – 31,9 ° C. У Белфасті температура також досягла рекордного рівня – 29,5 ° C. У Монреалі побитий попередній рекорд самої спекотної температури, оскільки вона склала 36,6 ° C. У Денвері, столиця штату Колорадо, 28 червня рекорд – 40 ° C.

В Євразії теж було "тепло". У Єревані температура підскочила до 42 ° C. На півдні РФ теж зафіксовані температури вище звичайних. В Омані найнижча температура протягом 24 годин 28 червня становила 42,6 ° C в прибережному місті Куріят.

Масштаб цього явища вказує на глобальне потепління, як на основного винуватця аномалії.

Ці фантастичні цифри відзначені через кілька місяців після того, як Пакистан опублікував найспекотнішу температуру, коли-небудь поміченою на Землі.

Climate Reanalyzer – це платформа, розроблена Університетом штату Мен і Національним науковим фондом для візуалізації глобального клімату.

Вона забезпечує 10-денні прогнози по всьому світу, а також робить карти, які посилаються на старі дані станції.

Вчені висловили стурбованість високими температурами в двох конкретних місцях у Північній Сибіру, вздовж узбережжя Північного Льодовитого океану.

Вчені прогнозують, що події цього тижня призведуть до максимальних добових температур від 32 до 35 ° C в море Лаптєвих і Східно-Сибірському морі.

Один з дослідників особливо стурбований впливом цієї теплової хвилі на і без того крихку Арктику. Ці графіки показують температуру вранці 4 липня, вздовж моря Лаптєвих.

Вплив Arctic Amplification тільки починають розуміти. Вчені NSIDC працюють з групами по всьому світу, щоб передбачити можливі наслідки потепління Арктики.

В результаті глобального потепління все більше і більше морського льоду зникає, залишаючи зони темно-синього океану, що поглинає більше денного сонячного світла.

На цьому зображенні показана концентрація льоду в регіоні на початку липня 2018 року.

Очікується, що вітер поширить потепління по високоширотним земельним ділянкам, зігріваючи тундру і її вічну мерзлоту. Це може розморозити вічну мерзлоту і вивільнити вуглець, накопичений у цих ґрунтах, в атмосферу, ще більше прискорюючи потепління клімату.

Зміна клімату призвела до стрімких темпів потепління на далекій півночі планети за останні 20 років.

На цьому графіку показано аномалії середньої температури в регіоні за останні 30 днів відносно базової лінії з 1981 по 2010 рік.

Деякі моделі показують, що втрата морського крижаного покриву може призвести до зміни штормових доріжок і опадів по Європі або американського Заходу.

Схоже, думки розділилися. Одні вчені закликають готуватися до глобального похолодання, а інші до аномальної спеки. Кому вірити?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь